banner864

Erdoğan net konuştu 27 Ocak 2015, 12:07

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yapı için "Kabullenmemiz mümkün değil" dedi. Erdoğan, Kuzey Suriye gibi bir yapının gelecekte büyük sıkıntılara yol açabileceğini belirtti.

Erdoğan net konuştu paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu, "Kuzey Suriye'yi kabullenmemiz mümkün değil" dedi.

Erdoğan, Somali dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamuoyunun gündeminden düşmeyen Ayn el Arap konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan, Irak'ın Kuzeyindeki yapının Suriye'de de oluştutulmasına karşı durduklarını belirtti. "Bu oluşumlar gelecekte büyük sıkıntılara yol açacaktır" dedi.

"KUZEY SURİYE'Yİ KABULLENEMEYİZ"
Biz yeni bir Irak olsun istemiyoruz. Nedir bu? Kuzey Irak... Şimdi de Kuzey Suriye doğsun! Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Burada Türkiye olarak üzerimizdeki yükün ağır olduğunun bilincindeyim, biz buradaki duruşumuzu korumak zorundayız. Aksi takdirde Kuzey Irak’tan sonra burada da bir Kuzey Suriye... Bu oluşumlar gelecekte büyük sıkıntılara yol açacaktır.

Erdoğan, PKK'nın "Kanton" ilan ettiği bölgelere dikkat çekti. Örgütün Afrin, Kobani, Kamışlı diye adlandırdığı bölgede bir düzenlemenin yapılmasının "manidar" olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlarla yaptığı toplantıdaki konuşmasını da bu konuya ayırdı.

Erdoğan "üst akıl" diye tabir ettiği ABD'yi de hedef aldı.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder