banner864

Erdoğan sandıkla değil, böyle gidecek! 22 Ağustos 2014, 14:17

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar bugünkü yazısında, Tayyip Erdoğan'ın sandıkla değil, Çavuşesku gibi gideceğini belirtti.

İşte Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü:

Evet 20 kere daha seçim yapılsa Tayyip Erdoğan sandıkta aşılamaz!.. Niye mi?..

Birincisi ana muhalif damar olan CHP ile MHP'nin Kılıçdaroğlu ve Bahçeli gibi görevlilerce esir alınmasıdır.

İkinci gerekçe; medyadan, işdünyasına bütün sivil toplumu ve askeriyle-yargısıyla topyekün devlete diz çöktüren Erdoğan'ın kaybedeceği bir seçimi bile kazandı gösterebileceğidir. Bu durumda Tayyip'ten kurtulmak için onun vefatını mı beklemek gerekiyor?

Hayır tam tersi altını çizerek yazıyorum Erdoğan'ın gitmesi uzak değildir.

Nasıl mı?

Ekonomik çöküş eşiktedir. Daha dün ABD'de istihdam rakamlarının iyi gelmesi ile FED erken faiz artırımına gitme olasılığı ile döviz fiyatlarımız şahlanmıştır ki FED eninde sonunda artırıma gidecektir... Sadece sıcak para olayı değil Türkiye'nin mal sattığı iki temel pazardan Avrupa resesyonda, Ortadoğu'ya ise artık giremiyoruz ki bunun anlamı da cari açığın büyüyeceğidir. Aynı şekilde yakındır Türkiye'nin kamu bankalarına uluslararası yargıdan milyar dolarları aşan cezalar güçlü ihtimaldir.

Bunlara paralel siyasi olarak Ortadoğu'da ateş yayılıyor ve Türkiye'nin bundan uzak kalabilmesi eşyanın tabiatı gereği mümkün olmayacak.

IŞİD'e verilen silah ve para desteği Tayyip Erdoğan'ı uluslararası yargının karşısına çıkaracak rezillikte ve bunun belgeleri CIA ile BND dahil emperyal istihbarat örgütlerinin elinde.

Ve bütün bunlara ilaveten AKP sayesinde güneydoğuda fiili bir Kürdistan inşa eden PKK'nın final yapma hazırlıkları...

Altını çizerek yazıyorum büyük ekonomik vurgunu yediğimiz ve iki seksen yere serildiğimiz saat PKK bölgede topyekün isyanı başlatacak ki maalesef o günlere adım adım yaklaşıyoruz.

İşte Tayyip Erdoğan o an Markos, Müşerref, Şah ve Çavuşesku misali alaşağı olacak ama geride Türkiye kalır mı ondan emin değilim zira yeni Sevrciler Büyük İsrail, Büyük Ermenistan ve Büyük Kürdistan diye topyekün üstümüze çullanacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nadir Şener Hatunoğlu :

Ruh hastası ve Türksüz anayasa taslağına HAYIR! *matematikçi, bilim uzmanı*

Nadir Şener Hatunoğlu :

Adı geçen iki liderin esir (satın) alındığı gerçeğini kabul ediyoruz. *matematikçi, bilim uzmanı*

yakut uresin :

Sabahattin bey.goruslerize katiliyorum.Ancak bizim hala umudumuz var.

Dündar Karaca :

tabi o günler yaklaştığında pılısını pırtısını toplayıp kaçmazsa

gazi Duman :

Cumhuriyetin ilanından bugüne büyük Atatürk dışında gelen hiç bir lider bu ülkeye çivi çakmamıştır. En son gelinen nokta ise bellidir. Ülkenin bölünmesi, parçalanması

Ayla Deniz :

Yazılanlara katılıyorum. 30 yılı aşkın süredir yapılanlar ve hedeflerini anlatmaya çalışırken komplo teorisyenleri denerek küçümsendik. Son on yıldır da istersek neler yaparız avuntusuyla idare ettik. Tarım, hayvancılık, üretim kalmadı; orman, dere, göl... kalmadı. Eğitim-öğretim, sağlık hizmeti yok. Topraklarımız satıldı, dağıtıldı, kirletildi. Hala daha ayağa kalkarsak görürsünüz efelenmesi kime?

kadir abdullahoglu :

Ben 5 yil once bu yonetimi savunan cevremdekilere diyordum ki cok yakindir bu yonetimin ulkemizden verdiklerini geri almak icin savasmak zorunda kalacagiz. Bu yaziyla ortusuyor o dusuncelerim

sevim kaya :

Nokta atis olmus

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar