Erdoğan savaş suçlusu olarak yargılanacak! 23 Mart 2014, 15:41

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın yer alan habere göre, Strasburg'da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Uluslararası Cezadan Kaçmakla Mücadele Örgütü Başkanı Lübnanlı Avukat Mey Hansa’nın Suriye'de savaş suçları ve insanlığa karşı cinayetler işlemeleri nedeniyle Tayyip Erdoğan ve daha başka şahsiyetlere karşı açtığı mahkeme davasını kabul etti.

Mey Hansa'nın dün Beyrut’ta SANA muhabirine yaptığı açıklamada; Suriye'de fabrikaların yağmalanıp çalınması, Lübnanlı rehinelerin kaçırılması, Malula rahibelerinin kaçırılması, Halep kırsalında iki metropolitin kaçırılması ve terör gruplarına daimi muhtelif tür desteğinden dolayı Erdoğan’a karşı açtığı mahkeme davasının kabul edildiğine dair Strasburg'da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Barselona’daki merkezinden resmi belge aldığını açıkladı.

Davanın ön kayıtlara alındığına işaret eden Hansa davada aktif bir şekilde çalışmakla birlikte öne sürülen suç ve suçlulara ilişkin belgelerin takdim edilmesi talebinin kendisine bildirildiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Devlet :

Turk halkina bu kadar dusman bir adam gorulmmemistir

Okur :

Burada değil,ama orada yargılanır,çünki burada targı yok!Ancak burada işlediği ek suçlar için ki,kalabalığa kanserojan gaz,ses bombalarıyla toplu katliam girişimi,ölümler,...gibi nedenlerle oraya delil,dosya ve şahitler giderse yüzlerce suçtan yargılanır!Yurt dışına ilk çıkışında paketleyip götürürler!

Tortu :

Her kim olursa olsun vatandaşına böyle davranmaması lazım.Polislerin hali ne anlamış değilim.Onların anaları babaları eşi çocukları yokmu,nasıl onların yüzlerine bakıp tebessüm edebiliyorlar.Ben utanıyorum,kahroluyorum o yaptıklarını gördükçe.Normal bir insan asla bunları yapamaz.

ALİ :

Acaba? ABD isterse değil mi?

aysen kumru :

Al sana cumhurbaskanligi adayligi! Ekibine hic ceza yok mudur?

Vatansever :

Dostlar bazı insanlar parayı görünce bazıları şöhreti bazıları koltuğu karentileyince şımarır şaşırır herkesi basit hor görmeye bakar Allah kimseyi şaşırtmasın dostlar

ayten auser :

inşallah yakında bizlerde onu yarglarız, bu adam mutlaka yargılanmalı ve en büyük cezaya çarptırılması lazım. kendi halkına bu kadar düşman olan bir başbakana hiç şahit olmadık, tez zamanda allahım bizleri senden kurtarsın. ,

Ş .S. :

ZALİMİN ZÜLMÜ VARSA MAZLUMUN ALLAHI VAR,ABUNCA ÖMÜR YAŞADIM BÖYLE BABAKAN ,MİLLETVEKİLİ GÖRMEDİM TEK DİLEĞİM VAR HESAP VERDİĞİ GÜNÜ GÖREYİM ALLAHIM O GÜN CANIMI ALSIN,MUTLU ÖLÜRÜM..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar