banner864

Erdoğan, Savcı Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili konuştu 01 Nisan 2015, 17:40

Resmi temaslarda bulunmak üzere Romanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'la ilgili konuştu. Romanya temaslarını erken bitireceğini açıklayan Erdoğan, yurda döndükten sonra şehit savcının ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslar için gittiği Romanya'da Rumen mevkidaşı Klaus Werner Iohannis ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, konuşmasına Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenen terörist saldırıyla başladı.

"Bir terör örgütünün İstanbul'un en büyük adalet sarayını ne yazık ki, oraya girmek suretiyle bir savcımızın odasını basması ve orada uzun bir süre savcımızı rehin almasından sonra kendisini haince, canice şehit etmeleri ve tabi kendileri de bu arada güvenlik güçlerimiz tarafından bunun bedelini ağır ödediler."

Romanya temaslarını erken bitirme kararı alan Erdoğan, akşam saatlerinde yurda döndükten sonra şehit Savcının ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

"Başta yine meslektaşı olan eşi hanımefendiye ve tüm ailesine başsağlığı dileklerimi Romanya'dan gönderiyorum. İnşallah bu akşam kendilerine de bir taziye ziyaretinde bulunacağım"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sami ÇETİNKAYA :

polise yeterince eğitim vermeyip yanlış yetki verip yönlendirirseniz berkin'ler katledilir. adalet gecikirse, yargı siyasalaşırsa, katiller adalete zamanında teslim edilmezse , sık sık savcı değişirse yargı işlemez. o zaman teröre davetiye çıkartırsınız. savcının ölümünden terör örgütü ne kadar suçluysa yargıyı düzenli yürüttürmeyen iktidarda terör örgütü kadar suçludur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar