Erdoğan sesinin telif hakkını alıyor 13 Mart 2014, 11:58

Ses kayıtlarının internette yayınlanmasından sonra bunların montaj olduğunu söyleyen Erdoğan, ses kayıtlarının internette yayımlanmasının önüne, sesinin telif hakkını alarak geçecek.
Rüşvet ve Yolsuzluk kayıtlarıyla zor duruma düşen Tayyip Erdoğan, ses kayıtlarının internette yayımlanmasının önüne, ses hakları alınarak geçilecek. Halka açık konuşmalar hariç kayıtlar telif kapsamına girecek.

Çıkan ses kayıtlarını engellemek için önce sosyal medyayı yasaklamakla tehdit eden ancak başaramayacağını anlayan Erdoğan böylelikle dünyanın en büyük video paylaşım sitesine karşı yasal süreç başlatarak bu ses kayıtlarının kaldırılmasını ve bir daha yayınlamamasını sağlama yolunu seçmiş gözüküyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen haber 7 sitesinde yer alan habere göre, böylelikle kendi sesinin yer aldığı ses kayıtları ve videolar izinsiz olarak internet ve sosyal medya kanallarında kullanılamayacak. Kayıtların yayınlanmasında hiçbir sorumluluğu olmayan ancak yayılmasında büyük etkisi olduğu video paylaşım sitelerine Erdoğan böylelikle savaş açmış oluyor.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

Ercument Rakap :

keşke dediğini yapsa!.. bu şekilde telif hakkı iddiasıyla kaldıracağı yayınların kendi sesi olduğunu kabul etmiş olacak.

gerçek :

süpersin!... nokta atış yapmışsın mallar görse birde... :/

son çırpınış :

rte çıkış yolu bulamayınca ses telif hakkına baş vuruyor.dürüst bir siyasetçi iddialara karşı kendisini aklamaya çalışır kaçış veya gizlenme çabası içinde olmaz.mademki ses kayıtları montaj ise ozaman yargıya git araştırma komisyonu oluştur aklan kamuoyu gerçekleri öğrensinyada yargılan bu tavır suçluluğun ifadesidir

Piyas ka :

zaten mitinglerde söyledikleri de sesin kendisine ait olduğunu doğrular nitelikte değil mi? "telefonlar dinlenirmiş, kayıt edilmiş" diye bas bas bağırıyor. sözüm ona mağdur edebiyatı yapıyor. benim en çok merak ettiğim ne istedilerse verdik dediği bir mitingi vardı. i̇stediklerini yapmayınca böyle olduk dedi. acaba bu 12 senede ne verdiniz bunu açıklamaları gerekir. ve siz bunları verirken, bırakın ses kayıtlarını bir kenara, görevinizi köye kullanmış ve birilerini sebepsiz zenginleştirmiş olmuyormusunuz? kenndi kendini ele veren çok konuşma yapıyor ama bu konuşmalardaki detaylara kimse girmiyor diye düşünüyorum. bunun gibi nice ayrıntı kanlı canlı "montaj" olmayan miting konuşmalarında gizli

mete :

önce videolar yayınlanır telif için başvurur o sırada dinleyen dinler silindikten sonrada kastelerede artık montaj diyemez .

a :

ses kaydı yayınlanır ama telif hakkı başvurusu vs. derken belirli bir zaman geçer yine izleyen izlemiş olur. başka hesapla yayınlarlar ondan da kaldırırlar böylece döngü halinde devam eder ama engelleyemezler.

Cemil Ertunç :

ha işte! bizde bunu bekliyorduk. sesin kendisine ait olduğunu tescilliyor. bu kasetler hani montaj dı, hani sana ait değildi?

Tolga Türkkan :

Montaj diyordu, demek gerçek ki böyle bir şeye basvurmus o koltuktan ineceksin başbakan yaptıkların yeter artık

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar