banner864

Erdoğan: Toplumu bu kanser hücrelerinden temizlemek gerekiyor 02 Şubat 2015, 16:49

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye Adalet Akademisi'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Erdoğan, yargı ve emniyette örgütlenmiş F tipi örgüte değindi. "Toplumu bu kanser hücrelerinden temizlemek gerekiyor" dedi.

Erdoğan'ın gündemi F-Tipi örgüt paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Akademisi'nde yaptığı konuşmada hakim ve savcı adaylarına "Yeni Türkiye büyük Türkiye için adalet sisteminden başlayarak tüm toplumu bu kanser hücrelerinden temizlememiz gerekiyor" şeklinde seslendi. Akademiyi ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Erdoğan, yargı ve emniyet içinde yuvalanan F tipi örgüte değidi.

Erdoğan, "Emniyet ve Adalet teşkilatı içinde yuvalanmış bir çete ülkenin güvenliği ve adaletin tesisi için kendilerine sağlanmış imkanlar ile bir hükümet darbesi yapmak istediler" dedi.

F tipi örgütün hukukla değil talimatla hareket ettiğini belirten Erdoğan, "Bu süreçte gördük ki hukukun değil başka birilerinin emrindeki hakimlerin, savcıların adaleti tesis etmesi mümkün değildir." diye konuştu.

Örgütün 2010'daki referandumdan nemalandığını da itiraf etti. Erdoğan, "Bunların en önemlisi 2010 referandumu ile getirdiğimiz yeniliklerdir. Bunların bir bölümü az önce söylediğim gibi adalet ve emniyet teşlilatı içindeki bir çete tarafından istismar edilmek istendi." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder