banner864

'Erdoğan Türk düşmanı' 25 Nisan 2014, 18:04

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 24 Nisan mesajı, en çok ASALA tarafından şehit edilen Türk diplomatların yakınlarını yaraladı. Şehit yakınları, tarihi gerçeklerin gizlendiğini, hükümetin ise buna karşı etkisiz kaldığını belirtti. 1975 yılında Paris'te şehit edilen Talip Yener'in eşi Saniye Kılıç, "Erdoğan'ın Türk düşmanı olduğunu düşünüyorum" dedi.
Başbakan Erdoğan'ın sözde soykırımın yıldönümü olan 24 Nisan'da yayımladığı mesaja, ASALA'nın şehit ettiğidiplomatların yakınlarından sert tepki geldi.

24 Ekim 1975'de Paris'te katledilen diplomat Talip Yener'in eşi Saniye Kılıç, mesajın zamanlamasına dikkat çekti ve "Erdoğan'ın bir Türk Düşmanı olduğunu" düşünüyorum dedi.

"ABD'nin, AB'nin ve hükümetin bu konudaki tutumunu biliyoruz. Türkiye bu konuda başarı kazanmışken, AİHM kararına rağmen bu mesajı yayımladı. Demek ki, bunu yaptık demek istiyor. Mesajı duyduğumda ne düşünebilirim ki, Erdoğan'ın bir Türk düşmanı olduğunu düşünüyorum"

Mesajı dinlerken bir kez daha acı yaşadığını ifade eden Kılıç, "Bu dönem geçici bir dönem. Bizler Atatük'ün çocuklarıyız" diye konuştu.

İlk şehit edilen Türk diplomat olan, LosAngles Başkonsolosu Mehmet Baydar'ın kızı Asuman Saraçoğlu da taziye mesajını Ulusal Kanal'a değerlendirdi. Saraçoğlu, "42 kişi şehit oldu. Onları hatırlayan yok. Zaten tek gerçek: ateş düştüğü yeri yakar" dedi. Baydar'ın kızı, özür kampanyalarına tepki gösterdi.

"Şimdi birileri çıkmış özür diliyor. Sen ne biliyorsun ki, neden özür diliyorsun? “Bir kesim” aydınlar da buna imza atıyor. Neye göre imza atabiliyorsun? Devlet adamlarımız da bu konuda çok az şey biliyor"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

duy rte atatürk'ün çocuğu konuşuyor, ateşin düştüğü yerler konuşuyor.

cenap aytepe :

vatanın bağrına düşmzan dayasın hançerini .bulunur kurtaracak bahtı kara maderini

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar