banner864

Erdoğan ve ailesinin vakfı mercek altında 25 Aralık 2013, 20:15

Dev rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının Başbakan Erdoğan ve ailesine de uzandığı öne sürüldü dedik... İşte o yolsuzluk iddialarından biri de Başbakan Erdoğan'ın ailesinin vakfı TÜRGEV için ayrı bir başlık açıldı. Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın nüfuzlarını kullanarak çözdükleri işler karşılığında TÜRGEV üzerinden rüşvet aldığı belirtiliyor.
Dev rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Erdoğan ailesinin vakfı olarak bilinen TÜRGEV'in isminin karıştığı yolsuzlukların özel bir başlıkta incelendiği öne sürüldü.

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'ın nüfuzlarını kullanarak çözdüğü işler karşılığında TÜRGEV üzerinden rüşvet aldıkları iddia ediliyor.

Ulusal Kanal; Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, kızı Esra Albayrak ve damadı Serhat Albayrak'ın kurucusu olduğu TÜRGEV'in karıştığı iddia edilen yolsuzlukların listesine ulaştı.

İşte soruşturma dosyasına girdiği iddia edilen TÜRGEV yolsuzlukları...
- Kamuya ait arazilerin TÜRGEV'e usulsüzlük ve yolsuzlukla devredilmesi. Yaşanan sorunların Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Necmettin Bilal Erdoğan'ın nüfuzları kullanılarak çözülmesi.
- Ali Ağaoğlunun imar ve ruhsat sıkıntılarının çözülmesi karşılığında rüşvet olarak 20 Dönüm arazisini TÜRGEV'e bağışlaması.
- İGDAŞ'a ait arazinin TÜRGEV'e usulsüz yapılarak devredilmesi.
- Milli Eğitim Vakfının Şehzadebaşı'nda Türgev'e devrettiği arazide Otel yapılmak istenmesi üzerine, araziye sınır özel arazinin tehditle satın alınmak istenmesi,
- Altunizade'de hazineye ait bir araziye talip olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın talebi geri çektirilerek arazinin TÜRGEV'e devredilmesi.
- Millet caddesindeki 17 dönümlük İETT garajı arazisinin TÜRGEV'e devredilmesi girişimi.
- Hayırlı Vakfı'na ait 27 dönümlük araziye imar alınmasına karşılığında TÜRGEV'in araziye % 50 ortak edilmesi.
- Üsküdar Ünalan Mahallesi'ndeki bir arazinin başka birine devrinin Bilal Erdoğan tarafından engellenerek Osman Bozkurt'a devrinin sağlanması.
- Özel şirketlerin TÜRGEV adına yapılan inşa ve tadilat işlemleri için ücret talep etmemesi.

Soruşturmanın Ergenekon savcılarından Muammer Akkaş'ın yürüttüğü iddia edildi.

Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

 
Etiketler

Yorumlar

ilker semnun alp :

Nasil isek oyle yonetiliriz.6.500tl lik bir panelvanim var.yillik 1.500 tl vergisi var (ka) belgesi istiyorlar 2.500tl kis lastigi 1200 tl. oldumu sana 1 araba.YAZIKLAAR OLSUN... BUNDA BENIM SUCUM NEY...SORARIM SIZE

Çimen :

2014 temiz bir yıl olmalı....

Cihangir :

Helal sana

Şühedaarat :

Ailecek memleketi soydularrrr hala orada oturuyorlar ya yazık yüssüzlüğün bukadarına da pesss

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar