banner864

Erdoğan ''yalan söylüyorsun'' demişti! Peki Vanlılar ne diyor? 12 Mayıs 2014, 12:47

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na bir destek de Vanlı depremzedelerden geldi. Konuşmasında Van'ın sorunlarını da anlatan Feyzioğlu'na, Başbakan Erdoğan sert tepki göstermiş ve "Yalan söylüyorsun" demişti. Ancak depremzedelerin açıklamaları, Feyzioğlu'nu haklı çıkardı.
Başbakan Erdoğan'ın tepki gösterdiği Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na, Van'dan destek ve teşekkür geldi.

Feyzioğlu'nun "Deprem konutları ise öncelikli olarak mal sahiplerine verildi. Kalanlar arasında kura çekimi yapıldı ve sadece bir kısım kiracıya deprem konutu düştü" sözlerinin ardından Erdoğan, sert tepki göstererek toplantıyı terk etmişti.

Vanlı depremzedeler Feyzioğlu'na destek verdi.

3 yıl Erciş'te profabrik evde kalan ve Alkanat Konteyner Kent'teki yurttaşların sözcüsü Orhan Gün, Aydınlık'a konuştu. Gün, "Sayın Feyzioğlu yaptığı konuşmada, Van'a bir çözüm bulalım demiş. Biz Ercişliler ve Vanlılar olarak o saygıdeğer insanın yanındayız" dedi.

Gün, "O saygıdeğer insan çok doğru şeyler söyledi" ifadelerini kullandı. Van'a yapılan bağışlarla kurulan konutların depremzedelere satıldığını belirten Orhan Gün, "Tayyip Bey Van'a hizmet yaptım" mı diyecek" sorusunu yöneltti.

Van Barosu Başkanı Murat Timur da dün yaptığı açıklamayla Feyzioğlu'na destek vermişti. Timur, Vanlılar'ın sorunlarını gündeme getirdiği için Metin Feyzioğlu'na teşekkür etmişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

sakin eren :

Bir basbakan nasil boyle inkarci olabilir gundem yaratip halki birbirine dusurmeye calisiyor barobaskanina helalolsun Bdp herseyi soyluyor dusunce ozgurlugu diyor akp yuregin varsa Bdp nin ozerkliginide yargila basbakanim

Ahmet duran :

Oradaki mağdur vatandaşlarımız üzerinden bile hala rant sağlanıp birilerinin kasası doluyorsa yazıklar olsun yaptığınız yapacağınız yardımlara

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar