banner864

Erdoğan'a sert çıktı 20 Mart 2014, 14:48

İranlı üst düzey bir din âlimi, Erdoğan'ın bir televizyon programında "Şia" hakkında söylediği sözlerine tepki gösterdi.
 İran'ın önde gelen din âlimlerinden Ayetullah Nasır Mekarim Şirazi, Erdoğan’ın ifadelerini “utanç verici” olarak değerlendirdi.

Rasa ajansının haberine göre, Erdoğan’ın Şiilere yönelik suçlamalarını “temelsiz” olarak nitelendiren İranlı imam, “Bir ülkenin birinci adamı bilgisi olmadığı bir konu hakkında konuşuyor ve bir inanç mensuplarını suçluyorsa bu utanç vericidir ” diye konuştu.

İranlı imam, “Türkiye başbakanı, Şiileri yalan söylemek, iftira atmakla suçlamış. Kendisine soruyorum Şiiler kime yalan söylemiş? Kime iftira atmış?” diye sordu.

Erdoğan’ı takiye’nin anlamını bilmemekle suçlayan Ayetullah Şirazi, Şiilere yönelik sözlerinden dolayı Erdoğan’ı kınadığını ifade etti.

Erdoğan, bir televizyon programında Gülen Cemaatini değerlendiren konuşmasında, “Bunların üç tane önemli hasleti var, takiye var, yalan var, iftira var. Bunlar Şia'yı geçmiş vaziyette. Şia bunların eline su dökemez” ifadelerini kullanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

muharrem elçi :

iranlı din adamı başbakanın tüm yaptıklarını ve de kasetleri dinlese dudakları uçuklar heralde

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar