banner864

Erdoğan'a suç duyurusu 04 Temmuz 2014, 18:17

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Erdoğan'ın dün açıklanan tartışmalı mal bildirimini yargıya taşıdı. Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan Kart, 1 milyar dolarlık servetin sıfırlandığına ilişkin telefon görüşmelerini delil gösterdi. Kart, Erdoğan hakkında fezleke hazırlanmasını talep etti.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Erdoğan'ı yanlış mal bildiriminde bulunmaktan savcılığa şikayet etti.

Kart, Erdoğan'ın oğluyla arasında geçen sıfırlama görüşmelerini delil olarak gösterdi. Görüşmelerden Erdoğan'ın 1 milyar dolar serveti olduğunun anlaşıldığını belirtti. Kart, "Bu paraların yasa dışı faaliyetlerden elde edildiği açıktır" dedi.

3628 Sayılı Kanun'un amacının mal bildirimi aracılığıyla rüşvet ve yolsuzlukla mücadele olduğunu hatırlatan Kart, yargıyı göreve çağırdı.

Kart, "Başbakan gerçek mal varlığını gizlemektedir. Suç ilişkileriyle oluşturduğu mal varlığını üçüncü kişilere intikal ettirmiştir. 19. madde uyarınca yapılacak incelemede bu husus açık bir şekilde ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

CHP'li Kart, Erdoğan ve akrabalarının mal varlıklarının araştırılmasını ve Erdoğan için fezleke düzenlenmesini talep etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

denizli horozu :

Basta basbakan olmak uzere tum akp mv malvarliklari arastirilmali fakat bunlar bu konuda uzman dotora yapmis kisiler rte yarin cum.bask oldumu islem tamam tipki kayip trilyon davasinda oldugu gibi

A.ÇETİN :

gemiciklerde yok yatlar katlar yok isviçre hesaplari yok yok yok fukara tayip.

binay caglayan :

demokrasi ve hukuk varsa elbette sorusturulmali ,ama varmi demokrasi kaldimi.

talip kılavuz :

Evet çok doğru ama kim bunu meydana çıkaracak öyle bir delikanlı savcıyı mumla arıyoruz.nerede varmı acaba kaldımı?

cenap aytepe :

atila kart inandırıcı değil ....cemaatler bin yıllık gerceğimizdir anayasal güvence altına alınmaludır diyen ...atila kartın ..hiç bir davranışı inandırıcı olamaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder