banner864

Erdoğan'dan ''arkadaş'' diye bahsetti 27 Ocak 2014, 14:22

Fethullah Gülen 16 yıl aradan sonra ilk kez BBC televizyonuna konuştu. Başbakan Erdoğan'dan "arkadaş" diye bahseden Gülen, yerel seçimlerle ilgili mesajlar verdi. Gülen, "kim demokrasiye saygılı ise Ona oyunuzu verin diyebilirim" dedi.
 Gülen cematinin lideri Fethullah Gülen 16 yıl sonra bir televizyon kanalına konuştu. BBC'ye mülakat veren Gülen Bsaşbakan Erdoğan'la giriştiği güç mücadelesiyle ilgili açıklamalar yaptı. Gülen Erdoğan'dan "arkadaş" diye bahsetti.

Gülen, "Bir mabeyni hümayun var herhalde zannediyorum çevresinde. Mabeyn, padişahların etrafındaki insanlara deniyordu. Çevresinde zannediyorum meseleleri farklı intikal ettiriyorlar… Bir yönüyle, böyle rahatsız edici şeylere sevk ediyorlar sanıyorum arkadaşı." diye konuştu.

Gülen, Kürt sorunu ile ilgili olarak başlatılan açılım sürecine, Abdullah Öcalan'la ya da "dağdakilerle" müzakereye karşı olmadığını belirtti.

Gülen tarihi önemdeki 30 Mart yerel seçimleriyle ilgili de AKP dışındaki partilere göz kırptı.

"Kim hak hukuk karsısında dik duruyorsa, sağlam duruyor ise, kim demokrasiye saygılı ise, çevresi ile iyi geçiniyor ise"- eğer bir şey diyeceksem böyle derim. Onu da diyeyim mi, demeyeyim mi düşüneceğim. Ona oyunuzu verin diyebilirim yani."

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

yolsuzlukla ic-ice olan ve bu yolsuzluklara evet diyen bir kisiki tayiple yan-yana olmus turkiye'yi bataga suruklemis--simdi yolsuzluktan bahsediyor--aman senin o alakani sevsinler

Şahsine çiftçi :

Ya sahiden yelkenleri indirdi .yada numara yapıyor bunun özelliği sesiz ve derinden gider bunca sene türkiyenin en mühim yerlerine sızdığı gibi .tilki gibi beklemede olabilir .üçüncü şık pkk ya daha resmi olarak kürdistan ilanı yapılmadı .abd nın feytullahı durdurmuş olasılğı da var bu abde gizli örgütüne çalıştığını unutmayın . Yani abd nın şu an daha tayyipe ihtiyacı var .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar