banner864

Erdoğan'dan Ergenekon itirafı! 27 Ocak 2015, 18:19

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz'un birer F tipi kumpas olduğunu kabul etti, “Gerek Ergenekon, gerek Balyoz bunların içinde Cemaat var” dedi. “Bir çok konuyu geç anladıklarını belirten Erdoğan, Dink cinayeti konusunda da F tipinin Emniyet ayağına dikkat çekti. Başbakan Ahmet Davutoğlu ise F tipi örgütün Ergenekon ve Balyoz'la koalisyon kurduğunu iddia etti.

Erdoğan'dan Ergenekon itirafı! paylaşan: ulusalkanal
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının cemaat tarafından organize edildiğini söyledi. Erdoğan, F tipinin üzerine gidildikçe Dink cinayetinde yol alındığını belirtti.
Etiyopya, Cibuti ve Somali ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kumpas davalarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Ergenekon ve Balyoz'un tertip olduğunu kabul eden Erdoğan Cemaat'i işaret etti.

"Burada bir konu var. Gerek Balyoz, gerek Ergenekon bunların içinde hep bunlar var. Hem Yargı hem de Emniyet ayağı ile var. Eğer, 17 Aralık 25 Aralık sürecinde bu müdahale yapılmamış olsaydı iş böyle gidecekti"

Erdoğan, kumpaslarla ilgili önemli bir de itirafta bulundu, “Anlamakta geciktik” dedi.

"Bunu yazıp çizenler de söyleyenler de kalkıp da bunları bize iletmediler, bizimle paylaşmadılar. Paylaşmadıkları için birçok konuyu geç anlamış durumdayız.  MİT Müsteşarı’na malum operasyon yapıldığından itibaren bu işi anlamış durumdayız"

Hrant Dink cinayetiyle ilgili de konuşan Erdoğan, F tipinin Emniyet içindeki ayağı çözüldükçe cinayetin de aydınlandığını ifade etti. “Emniyet ve yargının bunların üzerine gitmesi ile birlikte olaylar daha da netleşiyor” dedi.

Erdoğan açıklamalarına karşın Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ergenekon ve Balyoz'un F tipi örgütle yan yana olduğunu savundu.

Davutoğlu, AKP Grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP'ye karşı koalisyon kurulduğunu iddia etti. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

AYLİN AKAY :

günaydin, eyyy sayin erdoğan......intihar edenleri geri getirin de gücünüzü görelim...12 yıl beraber yürüdüydünüz bu yollarda.... noldu tüm davaların savcısıydınız...dalgamı geçiyonuz milletle....anaların ahı yakanızda bir ömür boyu

EROL ERDEM :

yine çark etmiş sayın rte, daha önce savcisi olduğunu söyledi̇ği̇ ergenekon davasini kendi̇ çöplüğünü ortaya döken cemaati̇n üzeri̇ne ykarak,ordunun zayiflatilmasii i̇le alakasinin olmadiğini yutturacak mi̇llete. orduyu kendi̇ne bi̇att edecek di̇zayn çalişmasi i̇şi̇ne gelmedi̇ mi̇ sanki̇.

mustafa cenap aytepe :

ey muktedirler ......verin suçsuz insanların yıllarını geri ..ey muktedirler ...verin çocukların ve torunların özlemlerini...ey muktedirler verin çoluğuna çocuğuna göstermeden gözyaşı döken anaların göz yaşlarını...ey muktedirler ...gösterin gücünüzü haksızlığa dayanamayıp can veren intihar eden koç yiğitleri getirin geri .tüm bu aileler ah dedikçe....

misafir :

ne demek geç anladık...yönetim ve ülkenin tüm imkanları elinizde.ama siz kötü amaçlarınız için kullandınız kalkmış geç anladık diyorsunuz.bırakın milleti kandırmayı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar