banner864

Erdoğan'dan HDP Kongresine mesaj 27 Ekim 2013, 15:36

Halkların Demokratik Partisi'nin Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlediği Olağanüstü Kongresi'ne davet edilen Başbakan Erdoğan, toplantıya mesaj gönderdi.
soL Haber'de yer alan habere göre HDP'nin kongresine davet edilen Başbakan Erdoğan, toplantıya katılamazken başarı mesajı gönderdi.

Erdoğan'ın mesajı şöyle:


"Halkların Demokratik Partisi Olağanüstü Kongresi'nde nazik davetiniz için teşekkür ederim. Kongre çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisi ile alınan kararların partiniz ve Türk siyasi hayatı için hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcıları selamlıyorum."

40 yıldan sonra devletle müzakere önemlidir

Bu arada Abdullah Öcalan da kongreye bir mesaj yolladı. Öcalan, "71 devrimciliği devlete isyan devrimciliğiydi. 40 yıldan sonra devletle müzakere önemlidir. Zira devrimci mücadeleler ancak nitelikli müzakerelerle kalıcı insanlık barışına dönüşebilir" dedi.

Öcalan'ın mesajının bir bölümü şöyle:

HDP oluşumu mücadele tarihimizde Haki Karer’in şehadetinden sonra aldığımız partileşme kararı kadar tarihsel bir öneme sahiptir. HDP, ortak demokrasi mücadelemizde önemli tarihsel sapağı işaret etmektedir. Yürüttüğümüz mücadelede yılların birikim ve deneyiminin kaçınılmaz olarak radikal demokrasiye evrileceği, elitist ve konformist siyaset anlayışının terk edilerek, tabanı ve halkı esas alarak ortak örgütlenmeyi ikame edecek birikim ve enerjiyi kendinde görmelidir. 71 devrimciliği devlete isyan devrimciliğiydi. 40 yıldan sonra devletle müzakere önemlidir. Zira devrimci mücadeleler ancak nitelikli müzakerelerle kalıcı insanlık barışına dönüşebilir. Söz, yetki ve karar mekanizmalarının sokak mahalle ve kent meclislerine evrileceği yeni deneyim ve demokratik katılımcılığı esas alacak bir partileşmenin Türkiye gerçekliğinde büyük rol üstleneceği aşikardır. Bu itibarla hep omuzlarımda hissettiğim bu tarihsel emaneti yeni bir anlayışla sizlerin üstlenmesi ve yükseklere taşıması dileğiyle kongreyi kutluyor, üstün başarı dileklerimle devrimci selamlarımı gönderiyorum.
Etiketler

Yorumlar

Diyar :

Öyle olsun bakalim

şinasi :

görülüyorki apo artık işleri allaha havale etmiyor.

seyhun :

kankalar :d

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar