banner864

Erdoğan'dan itiraf 25 Aralık 2013, 17:54

Başbakan Erdoğan, Savcı Zekeriya Öz ile ilgili önemli bir itirafta bulundu. Erdoğan, Zekeriya Öz'ü Ergenekon'daki görevi nedeniyle iki kez ödüllendirdiğini açıkladı. Ancak Öz'ün bölge savcısı yapılmayınca, savaş açtığını itiraf etti. Erdoğan'ın itirafını Yenişafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi yazdı.
Başbakan Erdoğan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcı Zekeriya Öz ile ilgili önemli bir itirafta bulundu. Erdoğan, Savcı Öz'ü Ergenekon'daki görevi nedeniyle iki kez ödüllendirildiğini açıkladı.

Bu itirafı, Erdoğan'la Pakistan gezisine giden Yenişafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi yazdı.

Selvi, Zekeriya Öz'le ilgili itirafı Erdoğan'ın ağzından aktardı.

İşte Erdoğan'ın o itirafı:

"Bu adamın bizden talepleri oldu. Ergenekon'la mücadeledeki çabası nedeniyle 2 kez terfi ettirdik. Ama memnun kalmadı. Bizden bölgeyi istedi. Vermedik. O zaman siz görürsünüz diyor. O adam kim? İzlemeye devam edin. Daha neler çıkacak?"

Selvi, Zekeriya Öz'ün polislere, 'örgüt şeması' çizdirmek için talimat verdiğini iddia etti. Örgüt şemasının başında ise bir bakanın olduğunu yazdı.

Selvi, Erdoğan'ın soruşturmanın kasten bu dönemde başlatıldığını, "14 ay boyunca teknik takip yapıyorsun, o zaman niye şimdiye kadar bekledin?" şeklinde yorum yapıldığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hadi Oradan :

Daha nereye kadar bu yalan, bu talan hic mi vicdan yok sizde. Yaziklar olsun hepinize. Bu ulke bunlari haketmiyor. Temiz, durust, yurekli halkimizi kendinize benzetmeden cekip gidin artik...

blgr :

3temmuzda fenerbahceye haksizlik yapildiginda kimse ses etmemisti

Ali hobere :

Recep Tayip Erdoğan ne kadar kirli ise zeleriye öz'de o kadar kirlidir. Bunlarin kul hakki anlayisi aynidir.

Mehmet kaya :

Ergenekonu yargilarken ayni savci iyi, sike operasyonunda ayni savci iyi, ucu beyzadelere dokununca kotu niyetli, firsatci, intikamci olan ayni savci kotu... Bir ulkenin basbakani bu kadar liseli olmamali....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar