banner864

Erdoğan'dan kızlı-erkekli evlere ahlak polis 04 Kasım 2013, 16:47

Erdoğan şimdi de öğrenci evlerini hedef aldı. Her seferinde kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediğini dillendiren Erdoğan, yurt sorunlarına ilginç bir ‘denetim’ hazırlığından bahsetti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Kızılcahamam’daki kampının son gününde üniversite öğrencilerinin yurt yetersizliğine değinirken, “Kız – erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Talimatı verdik denetim yapılacak. Aksi hali bizim muhafazakar demokratik yapımıza ters’ diye ifade etti.


Zaman gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan, dün partisinin Kızılcahamam kampının son gününde, partililere yaptığı konuşmada, pek çok konunun yanı sıra üniversite öğrencilerin 'yurt' sorunlarına da değinirken ilginç bir 'denetim' hazırlığından söz etti.


'Eğitimle ilgili birçok problem' bulunduğunu söyleyen Erdoğan, özellikle yurtlarla ilgili aksaklıkların altını çizdi. Vakıfların daha çok yurt yapmasını teşvik edeceklerini söyleyen Erdoğan, yurt eksikliğinin yol açtığı sıkıntıları sayarken çarpıcı bir örnek verdi ve şöyle dedi:

"Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey'e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak."


Erdoğan daha önce de Rize'de yaptığı açıklama ile günmede oturmuştu. Geçtiğimiz Ağustos ayında Rize'de konuşan Erdoğan, "İnşallah basketbol, kano, yüzme. Şimdi bir bayanlara bir de erkeklere olimpik yüzme havuzu yapacağız. Bütün bunlarla birlikte inanıyorum ki Rize'nin gençliği kötü alışkanlıkların sahibi olmayacak" demişti.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

Mehmet Berkalp :

Maalesef o kadar fesatlar ki bir kadin ve bir erkegin herhangi bir amacla bir araya gelebilecegini idrak edemiyorlar.bu zavallilik degildir de nedir.

Nilgün barutcu :

olimpik havuzmuş erkek ayrı kız ayrıymışş hani kardeştiler???

Hüseyin Avni :

sana ne kim kiminle kalıyorsa, sen iş yapmak için seçildin, milletin nasıl yaşadığından sana ne!

mdd :

dervişin fikri neyse zikride oymuş.

yakupcemil :

bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu! peki cevap ver bakalım imam bey; nikahsız yaşamak neden serbest?...

Saban Capulcu :

bugün manavdat bir demet maydanoz aldim. yakinimizda kizli, erkekli birlikte yasayan üniversite ögrencileri icin esim ile birlikte yemak yapip ögrencilere ikram ettik. yaptigimiz her yemegede manavdan aldigimiz maydanozdan ilave ettik. ögrenciler birden, hepsi güzel olmus ama helvanin icine maydanoz olmaz dediler. demek maydanoz her yemege iyi gelmiyor. anlayana tabiiiii.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar