banner864

Erdoğan'dan tehlikeli söylem 03 Ağustos 2014, 13:58

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi tehlikeli söylemlere yöneldi. İzmir'de konuşan Erdoğan mezhep ayrımlarına vurgu yaptı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Sen Alevi olabilirsin, ben de sünniyim" dedi. Erdoğan'ın gelmesiyle sıkı yönetim ilan edilen İzmir'de polis terörü yaşandı. Başbakanı protestoeden Türkiye Gençlik Birliği üyeleri sert şekilde gözaltına alındı.

Erdoğan'dan tehlikeli söylem paylaşan: ulusalkanal
İzmir'de miting düzenleyen Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken tehlikeli bir siyasi üslup kullamaya başladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "sen alevisin" diyen Erdoğan kendisinin de "sünni" olduğunu vurguladı.

Erdoğan HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahaddin Demirtaş'a da "kendisi Zaza ama benim Kürt kardeşlerimi aldatıyor." diyerek yüklendi.

Erdoğan'ın İzmir ziyaretinde Türkiye Gençlik Birliği üyeleri polisin hedefi oldu. Bürolarından sallandırdıkları dev bir pankartla Erdoğan'ı proteto eden 12 TGB'li göz altına alındı.

Çevredeki yurttaşlar gözaltına alınan TGB'lilere alkışlarla destek oldu.

Polisin sert müdahalesi kameralara yansıyınca bir kişi emniyet görevlililerini uyardı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

E.özaydin :

milli nizam , milli selemet , saadet partisi ve akp, de mesep partisidir ,devlet ve kadrolari mesep partisi temelinde kadrolasmistir , ama yillardan beri , simdi bunu bana hukuk temelinde bir izahatini yapsin devletin bas savcisi .

Levent.akbas :

Keske erdogan aliviler kadar erdemli olabilse idi alevilerinde Müslüman olduğundan bi haber Hazreti Ali Müslüman degilmi?Alevilerdeki bir deyimi hatırlatmanın tam zamani eline,diline hakim ol lafını hatırlatacak bir vatandaş yokmu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder