banner864

Erdoğan'dan uzun tutukluluk açıklaması 03 Şubat 2014, 15:59

Başbakan Erdoğan, azami tutukluluk süresini 5 yıla düşüreceklerini açıkladı. Almanya ziyareti öncesi demokratikleşme paketiyle ilgili ayrıntılar veren Erdoğan, "Tutukluluk süresi 10 yıldan 7 buçuk yıla inmişti, şimdi biz bunu 5 yıla indiriyoruz. Yüzlerce, binlerce insan bundan yararlanacak" dedi.
Başbakan Erdoğan, Almanya ziyareti öncesi Esenboğa Havaalanı'nda önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, azami tutukluluk süresini 5 yıla indirme kararı aldıklarını söyledi.

Erdoğan, demokratikleşme paketinin yanı sıra Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve şeffaflaşma ile ilgili 3 paketin daha üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Peketlerden biri de adli kolluk yönetmeliği ile ilgili. Başbakan'ın açıklamalarına göre, yeni düzenleme ile artık savcılar kolluk görevlilerini valinin ve emniyet müdürünün haberi olmadan operasyonlarda görevlendiremeyecek.

Başbakan'a basına sızan raporlar da soruldu. Hem Başbakanlık Teftiş Kurulu raporları hem de MİT tespitlerinin gizli olduğunu hatırlatan Erdoğan, paralel yapının gizli raporlara kadar girdiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

kenan akbulut :

senin soylemine ihtiyacimiz yok

gulden aydin :

Bu cikan af mi anlamadim esim cezaevinde 8 ay cezasi var tahliye olabilcek mi

hayalvarol :

ben 2009da son mahkemem ceza aldım yargıtayda şimdi dosyam 5 yıl olmasına 9 ay var ama 2007de tutuklandım tutukluluk hali sayılırmı lütfen aydınlatın

MUHARREM ELÇİ :

padişahimiz lütfetmiş.şu fetoyla aralari açılmasa bunlarin da olacaği yoktu ya neyse buna da şükür şimdilik...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar