banner864

''Erdoğan'ı Gezi'de ben kurtardım'' 22 Ocak 2014, 10:10

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan BDP heyetiyle İmralı'da yaptığı son görüşmede Erdoğan'ı Haziran Ayaklanması'nda kendisinin kurtardığını söyledi.
 Can Dündar'ın Canlı Gaste programının BDP heyetinin Öcalan ile görüşmesinin ayrıntılarına yer verildi. Abdullah Öcalan'ın yaptığı değerlendirmede şunları dediği kaydedildi:

Başbakan seçimlerde beni idam etmekten bahsediyordu ancak ben Gezi olaylarında kendisini kurtardım. Sağduyulu davranmasaydık Başbakan'ı götüreceklerdi. 17 Aralık darbesine dekarşı duracağız. Tüm darbelere karşı durduk.

Nisan'a kadar opsiyon tanıdım. Anacak hükümet biran evvel bir barış yasası yapmalı. Yoksa biri çıkar Hakan Fidan'ı da Başbakan'ı da zora sokar. Hakan'ı vermemekle Başbakan doğru yaptı. Şimdi herkesi kurtaracak bir yasa çıkarmalı.

(Bese Hozat'ın Ermeni, Rum ve Yahudi lobilerine ilişkin değerlendirmeleri) Ermenilerin Buna tepki göstermesine gerek yok. Beni en iyi anlayan Bese olmuştur, o sözlerin bende arkasındayım. Hrant Dink öldüğünde ben “Son Ermeni öldü” demiştim. Halen o sözü savunuyorum.”

Aydınlık

Yorumlar

ismet akdağ :

Geziden kimkurtardı bilemem fakat erdoğanı gezideki gencecik okuyan veya okumayan insanların akıbetinin sonuçlerındanda kimse kurtaramaz.ortada alınan emirlerle işlenen cinayetlervar.kasten gózlerin çıkarılmasına dònük eylemlervar.eee bunun yanındada birgùn gerçek cumhuriyet savcıları yargıçlarıda yerini alırsa,hersuçun kendinegóre birde cezasıvarsa.helvayı yicez demektir.efiyetle.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar