banner864

Erdoğan'ın açıklamalarına CHP'den soru önergesi! 21 Eylül 2014, 17:12

CHP, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "IŞİD ile siyasi ve diplomatik pazarlık söz konusudur" ifadelerini Meclis gündemine taşıdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nın verdiği soru önergesinde, "Diplomatik pazarlığın içeriği nedir, IŞİD'e ne vaat edilmiştir, kaç IŞİD üyesi rehineler karşılığında serbest bırakılmıştır?" soruları yer aldı.
Cumurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu ifadeleri Meclis'e soru önergesi olarak gündeme getirildi. CHP, "Siyasi ve diplomatik pazarlığın" içeriğini 62'nci hükümete sordu.

CHP Genel Başkanı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine açıklık getirmesini istedi.

1-Rehinelerin serbest bırakılması için IŞİD’le gerçekleştirilen "diplomatik pazarlığın" içeriği nedir?
2-Rehinelerin serbest bırakılması karşılığında IŞİD’e ne vaat edilmiştir?
3-Kaç IŞİD üyesi rehineler karşılığında serbest bırakılmıştır?
4-Takas edilen IŞİD üyeleri hangi suçlara bulaşmışlardır?
5-Rehinelerin serbest bırakılması ile IŞİD’in Kobani’ye saldırısının aynı günlere denk gelmesi, Türkiye’den trenlerle IŞİD’e lojistik desteği gittiğine dair iddialar, IŞİD’le yapılan "diplomatik pazarlığın" sonucu mudur?

Erdoğan'ın "Koalisyona rehineler için girmedik" ifadeleri de soru önergesine yansıdı. Önergede Davutoğlu'na, "Rehineler serbest kaldığına göre Türkiye’nin IŞİD’e karşı politikası değişecek midir? Uluslararası koalisyonda Türkiye yer alacak mıdır? Almayacaksa, gerekçesi nedir?" soruları yöneltildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar