banner864

Erdoğan’ın, dizinin dibine oturduğu Hikmetyar’ın örgütü IŞİD’e biat ettiğini açıkladı 06 Temmuz 2015, 18:57

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar dizinin dibinde oturduğu eski Afganistan Başbakanı Gulbeddin Hikmetyar’ın örgütü Hizb-i İslami, IŞİD’e biat ettiğini açıkladı. Buna göre, Afganistan ile IŞİD arasında çıkabilecek sorunlarda Hikmetyar’ın örgütü, IŞİD’in yanında yer alacak.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar dizinin dibinde oturduğu Hikmetyar’ın örgütü, IŞİD’e biat ettiğini açıkladı.

Bundan böyle Eski Afganistan Başbakanı Gulbeddin Hikmetyar önderliğindeki Hizb-i İslami örgütü, Ebubekir El Bağdadi yönetimindeki Irak Şam İslam Devleti terör örgütüne destek verecek.

Hizb-i İslami tarafından yayımlanan bildiriye göre, Molla Ömer önderliğindeki Taliban, Afganistan ile IŞİD arasında çıkan herhangi bir sorunda IŞİD’in arkasında duracak.

Taliban’a bağlı bazı güçler daha önce IŞİD’e katıldığını açıklamış, bu durumun Afganistan’ı karıştırabileceğinden korkulmuştu.

Birleşmiş Milletler tarafından terörist ilan edilen eski Afganistan Başbakanı Gulbeddin Hikmetyar, Türkiye’de ise Tayyip Erdoğan'ın ile çekilen görüntüleri ile hatırlanıyor. 1985 yılında da İstanbul’a gelen Hikmetyar, Erdoğan ile görüşmüş, görüşmede Erdoğan, Hikmetyar’ın dizinin dibinden ayrılmamıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar