banner864

Erdoğan'ın logosu da çakma! 01 Temmuz 2014, 15:23

Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışması için üretilen logonun "çakma" olduğu ortaya çıktı. Erdoğan'ın logosunun, Amerikan Başkanı Obama'nın 2008'deki seçim çalışmasında kullandığı logoyla benzerliği dikkat çekti.
Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanacağı logo "çakma" çıktı.

Erdoğan adaylığını yansıtırken arkasındaki ekrana yansıtılan ve kürsüde kullanılan logonun orijinali Amerika Başkanı Obama'ya ait.

Hürriyet'in haberine göre, Obama bu logoyu 2008 ve 2012 yıllarında yapılan seçimlerde kullandı. Amerika başkanlık seçimlerinde kullanılan logonun taklit edilmesi, Erdoğan'ın başkanlık açıklamalarıyla da örtüşüyor.

İki logo arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. Erdoğan'ın logosunda, Obama'nınkinde olduğu gibi Amerikan bayrağının renkleri olan kırmızı beyaz ve mavi renkler kullanılmış.Erdoğan'ın seçimde kullanacağı logo sosyal medyada da tartışma konusu oldu. Yorumlarda, Obama ile Erdoğan'ın logoları arasındaki benzerliğe dikkat çekildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mim :

ekmek bey nerelerde acaba

zel :

bişey diyemicem

mert tekin :

komedi gibi. bende benzer bir şey var zannettim. bu mu benzer? gözlerinizde mi görmez oldu? bu yaptıklarınızı gördükçe gülüyorum size

che :

saman ithal eden üretmeyen toplum. a'dan z'ye kadar. dünya lideri bir başka dünya liderini taklit eder. kendine özgü bir fikri değeri yok. varsa yoksa kutucuklar gemicikler.

Timur :

anadolu federe islam devleti logosu

Hasan Kara :

Kendisi gibi yani.

Vatandaş :

ha obama ha tayyip ne farkederki :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar