Erdoğan'ın o sözlerine Yalçın Akdoğan açıklık getirdi 19 Aralık 2014, 19:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şeb-i Arus töreninde "2015 baharında yeni bir uyanış olacak" demişti. Erdoğan'ın sözleri, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın açıklamasıyla birleştirilince resmin bütünü de ortaya çıkmış oldu. "Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik" diyen Akdoğan "seçimlerden önce açılımda nihai noktaya geleceklerini" söyledi.

Erdoğan’ın o sözlerine Yalçın Akdoğan açıklık... paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şeb-i Arus töreninde ilkbaharda değişiklikler olacağını söylemişti.

Erdoğan'ın üstü kapalı sözlerine, Başbakanlığı döneminde siyasi baş danışmanlığını yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan açıklık getirdi. Akdoğan, HDP ile ortak amaçlarının seçimden önce nihai çözüm olduğunu söyledi.

Vatan Gazetesi'ne konuşan Akdoğan "Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, nihai noktaya 2015 genel seçimlerinden önce geleceğiz dedi.

"Meselenin birçok boyutu halledilmiş durumda. Hâl böyle olunca geçmişe nazaran sonuca bir adım daha yaklaşmış haldeyiz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik… Bugüne kadar tünelin ucunda bu kadar güçlü bir ışık görülmemişti… Demokratik reform süreci devam edecektir. Çözüm sürecinde seçimden önce sonuç alacağımızı düşünüyorum."

Başbakan Yardımcısı HDP ile genel bir anlayış birliği içinde olduklarını söyledi.

"İyi yoldayız. Görüşmeler sürüyor. Bunun çıktılarını yakında göreceğiz. Son dönemde yaşananlardan herkes gerekli dersleri çıkardı. Aramızda genel bir anlayış birliği var. Seçimden önce nihai çözüme ulaşma konusunda ortak amacımız var."

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar