banner864

Erdoğan'ın "Paketine" içeriden ilk tepki: Böler! 03 Ekim 2013, 19:25

Anadilde eğitime AKP içinden ilk tepki Burhan Kuzu'dan geldi.
Kuzu, TRT Türk'te katıldığı programda Anadil'de eğitimin ülkenin huzurunu kaçıracağını söyledi, Amerika'dan örnek verdi.

“Anadilde eğitim doğru olmaz.Anadilde eğitim ülkeyi de huzuru da bozar. ABD’de 72 millet 51 eyalet var. Hepsinde İngilizce eğitim yapılır. Bir tek eyalette İspanyolca eğitim yapıldı; baktı işler kötüye gidiyor kapattılar”

Burhan Kuzu, AKP içinde farklı düşüncelerin olduğunu kaydetti. AKP sözcülerinin "Ana dil ana sütü gibi helal" söylemini de eleştridi.

“Bir tek Kürdün anası yok ki, 18 tane etnik grup anası alıp gelirse ne yapacağız? Ben de anamı getirdim ben de dilimi istiyorum derse ne yapacağız? Bunları iyi düşünmek gerek. Sonra diyorlar ki, biz bölünmek istemiyoruz, böyle bir niyet yok. Yahu yok da, sonu oraya gider. Niyetimiz buysa bunu oturup Kürdü, Lazı, Çerkezi hep beraber konuşalım. Burada doğması muhtemel sorunları dile getirmem en büyük hakkım”

ulusalkanal.com.tr 
Etiketler

Yorumlar

SENOL ACAR :

adam gıbı adam dogru soylıyenı dokuz koyden kovarlar herkes sızın gıbı taafsız dusunse ne guzel olur

keskin kılıç :

en sonunda sende gördün yolun yanlış yol olduğunu ama geç kaldınız memleket için osmanlının zaaflarını türk halkı kanıyla ödedi türke kürde laza çerkeze abazaya gürcüye vatan sağladı ama bu halklar kıymet değer bilmedi .rahat yaşamayı alışkanlık edinnen insanlar önce haysiyetlerini sonrada itiklalerini kaybetmeye mahkumdurlar mk atatürk

Özgür Tosun :

aklınca uyanıklık yapıp milletin içini rahatlatıyormuş gibi yapıyor ama hemen arkasından gelin hep beraber toplanalım federasyonu konuşalım diyor. yerseniz!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar