banner864

Erdoğan'ın skandal mesajına CHP'den destek 24 Nisan 2014, 00:10

Başbakan Erdoğan'ın skandal mesajına muhalefetten açıklama ve tepkiler gecikmedi. Bahçeli, "Bu millete bu kadar eziyet fazla" dedi. CHP'li Loğoğlu, "Taziye kutsal bir kavram bundan gocunmamak lazım. Açıklama için niye bu kadar geç kalındı" ifadelerini kullandı. HDP MYK Üyesi Garo Paylan ise "bu olayı Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran zihniyet yaptı" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan'ın soykırım yalanı ile ilgili mesajına MHP'den tepki, CHP ve HDP'den ise destek geldi.
Mesajın yayınlanmasının ardından Meclis'te gazetecilere konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ifadelere tepkiliydi. Bahçeli, "Bunun değerlendirilecek hiçbir yanı yok. Bu millete bu kadar eziyet fazla" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "henüz okumadım" dediği mesaja, Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu destek verdi. Loğoğlu, "Taziye kutsal bir kavram bundan gocunmamak lazım. Açıklama için niye bu kadar geç kalındı?" diye konuştu.
Erdoğan'ın Ermeni mesajına HDP'den de destek geldi. Vatan'a konuşan HDP MYK Üyesi Garo Paylan, eksik bulduğu mesajı "Devletin resmi duruşunu berhava eden bir açıklama" sözleriyle değerlendirdi.
Meclis'in kuruluş yıldönümünde, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimi'ni hedef alan Paylan, "Ancak sanki bunu başka bir devlet yapmış gibi açıklıyor. Osmanlı dönemine gönderme yapıyor. Oysa bu olayı Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran zihniyet yaptı. (...) Ermeni soykırımı devlet kararı ile oldu. Osmanlı Devleti vatandaşlarına gönderme yaparken Türkiye Cumhuriyeti devletini azade tutan bir açıklama olarak değerlendiriyorum." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

gökan :

atatürk ün partisine bak,köşe yazarımızın belirttiği gibi chp vakit geçirmeden fabrika ayarlarına dönmek zorunda...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar