banner864

Erdoğan'ın talebi kabul edildi! 02 Ocak 2015, 15:47

Başbakanlık ofisinde böcek bulunması üzerine açılan casusluk davasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın müdahillik talebi kabul edildi. Mahkeme böceklerin bulunduğu aramalarda MİT görevlilerine eşlik eden dönemin başkanlık başdanışmanı Mustafa Varank'ı tanık olarak dinlenmesine karar verdi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı; başbakanlık ofisine böcek yerleştirilmesi davasına müdahil oldu. 

Ankara 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin Başbakanı Erdoğan'ın kişisel olarak, başbakanlığın da kurumsal olarak müdahil olma taleplerini ayrı ayrı kabul etti. Duruşma Erdoğan'ı 3 avukat temsil etti. 

Mahkeme dinleme cihazlarının bulunduğu aramalarda MİT görevlilerine eşlik eden dönemin Başbakanlık Başdanışmanı Mustafa Varank'ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

13 polisin 36 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davada sanıklar dönemin Başbakanı Erdoğan'ı casusluk amacıyla dinlemekle suçlanan sanıklardan 8'i duruşmada hazır bulundu. Haklarında yakalama kararı bulunan 5 sanık ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ilk savunma yapan polis şefi Mehmet Yüksel, ofisinin 24 saat güvenlik olan bir nokta olduğunu söyledi. Eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı olan Yüksel'in davada yargılanan diğer sanıklara sahip çıktı. 

Yargılanan isimler arasında Eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı Mehmet Yüksel, eski Başbakanlık Koruma Müdürü Zeki Bulut, eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz gibi isimler de yer alıyor. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar