banner864

Erdoğan'ın yeni ses kaydı ortaya çıktı 04 Şubat 2014, 22:51

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yeni bir telefon görüşmesi internette yayınlandı. Erdoğan'ın, Habertürk Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç'a yayındaki haberi kaldırması için talimat verdiği ortaya çıktı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasıyla ilgili altyazıların kaldırılması için talimat veriyor. Saraç'ın yanıtı ise emredersiniz oluyor.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın skandal bir telefon görüşmesi daha internette yayınlanndı.

Basın kuruluşuna doğrudan müdahaleyi ve sansürü gösteren ses kaydı, Erdoğan ile Habertürk Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç arasında geçiyor.

Haziran Direnişi eylemlerinin tüm şiddetiyle devam ettiği 4 Haziran günü yapılıyor. Konu ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla ilgili "son dakika" ve "akan yazı" haberleri... Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü göreve çağıran açıklamasının Tayyip Erdoğan'ın tepkisine neden olduğu anlaşılıyor. Fas'tan Saraç'ı arayan Erdoğan, telefon açılır açılmaz hal hatır sormadan konuya giriyor. Başbakan, Habertürk Yönetim Kurulu Başkanvekiline haberin yayından kaldırılması talimatını veriyor.

Saraç ise daha Erdoğan sözünü tamamlamadan arka arkaya emredersiniz şeklinde yanıtlar veriyor.

Bu kısa görüşmenin ardından Fatih Saraç, Habertürk çalışanı Abdullah isimli kişiyi arıyor ve Erdoğan'ın son dakika ile akan yazı haberlerinin kaldırılması talimatını iletiyor.


SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Yorumlar

serkan Şencan :

bu ülkede tuzu bile kokuttular ben oy vermedim bunlara oy verenler utansın doksan derece dönek insanlar seçimde görecekler insanlar uyandı.tayyip havanda su döğüyo. artık dağdaki çobanda bunları biliyor

şahin sarı :

akp ye oy verdiğim için kendimden nefret ediyorum birdaha kendimi hiç affetmeyeceğim keşke elim kırılaydıda vermeseydim .

Betül mutlu :

Bu adama oy verdiğim için UTANIYORUM!!şimdi oyum chp nin olcak

kaya :

Kukla olmus herkes Erdoganin parmaklarinda...istedigi gibi oynatiyor milleti...Demokrasi bitmis ülkede !!!

tamer yonkuc :

türkiye ne hale gelmis..acikcasi üzülüyorum.umarim yeni temiz insanlar bundan sonra bu güzel ülkemizi yönetir diyorum

osman döndü :

konşamayan, yayın yapamayan bir ülke olduk. bu zihniyetteki basına yazıklar olsun

MUHARREM ELÇİ :

akil makarna poşetlerinde mantik ise salça tenekelerinde kaldi maalesef.padişahimiz çok yaşaaa!!!

Musa Tatar :

Ya bizim halk daha nasıl bu adımın arkasında, akıl mantık nerede?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar