banner864

Ergenekon Hakimi Ulusal Kanal'a konuştu 11 Ocak 2014, 20:13

Müebbet hapis kararlarına imza atan Ergenekon hakimlerinden Sedat Sami Haşılıoğlu Ulusal Kanal'a konuştu. 5 yılı aşan tutukluların tahliye durumunu sorduğumuz Haşıloğlu, "kararlarında direneceklerini" açıkladı. Haşıloğlu gerekçeli karar için tarih vermedi ancak uzun süreceğini söyledi.
 Yurtseverlere müebbet hapis cezaları veren Ergenekon hakimlerinden Sedat Sami Haşiloğlu, "tutukluluk kararlarında direneceklerini" açıkladı.

Ulusal Kanal; Ergenekon davasına bakan Özel Görevli 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Haşıloğlu'na "5 yıllık azami süreyi aşan tutukluların durumunu" sordu. Ergenekon hakimi Haşıloğlu'nun yanıtı, "tahliye taleplerini değerendirmeyeceğiz" oldu.

“Hüküm sonrası bizim değerlendirme yapmamamız gerekir. Hükümle birlikte dosyadan el çeker mahkeme. Sadece özel sağlık durumları ve Anayasa Mahkemesi kararı gibi olağan dışı durumlarda takdir hakkını kullanır. Bu nedenle tahliye taleplerini değerlendirmeye almıyoruz”

Haşıloğlu, "CHP Milletvekili Mustafa Balbay dışındaki tahliye taleplerini neden derğerlendirmeye almıyorsunuz" sorumuza ise, "bize Anayasa Mahkemesi üzerinden gelen başka bir karar yok" sözleriyle yanıt verdi.

Ergenekon Hakimi Haşıloğlu, gerekçeli karar için tarih vermedi ancak kararı yazmalarının uzun süreceğini ima etti.

“Gerekçeli karar için tarih veremeyiz. Balyoz davası tek bir konu üzerine odaklanmış olmasına karşın gerekçeli kararın yazımı 4 ay sürdü. Ergenekon dosyası ise çok daha kapsamlı ve karışık”

Anayasa Mahkemesi'nin "terör suçlarında bile tutukluluk süresi 5 yılı aşamaz" kararını hatırlattığımız Haşıloğlu, "kararın uygulaması 1 yıl ertelendi, biz de o şekilde değerlendirdik" demekle yetindi.

Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

mistafa ışık :

hizbullahçılar yada pkk'lılar olsaydı hemen işleme konulur,gerekenler hukuk adına yapılırdı. ama yurtseverlere gelince bir türlü işler ilerlemiyor.helal olsun bu hakimlere .

Mehlika Sultan :

bunlarin ne vicdani nede ahlaki var insan olarak da dogmamislar nefret denen bir icgudu ile dunyaya gelmisler

Öner AKTAŞ :

insanda biraz vicdan olur yahu

nevzat sarıaslan :

akp iktidara hz. ömerin adaletini getireceğiz diye geldi. hakimlere ve savcılara tavsiyem kuranın maide suresi 8. ayetin ve nisa suresi 135. ayetini okusunlar. evrensel hukuku görecekler. b irde verdikleri kararla kıyaslasınlar.

hayri durak :

bu nasıl hakim ya görüş bildiriyor ne demek direnecegiz sen akp. nin hakimimisin cübbeni çıkar git akp.ye partizanlık yap.

doğan bilmez :

önemli kamu görevi yapanların psikolojik kontrolden geçirilmesi konusu değerlendirilmesi iyi olur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder