banner864

Ergenekon kumpası şehitlerinden Kuddusi Okkır'ı 7 yıl önce bugün kaybettik 06 Temmuz 2015, 12:48

Ergenekon kumpasının ilk şehidi Kuddusi Okkır'ın aramızdan ayrılışın 7'inci yıl dönümü bugün. 7 yıl önce ilk tutuklananlardan biri olan Okkır, "Ergenekon'un kasası" olmakla suçlanmıştı. Ancak bu iddia o kadar boştu ki, Okkır'ın cenazesini bile belediye kaldırdı. İşte, dava sonucunu bile göremeyn ilk kumpas şehidi Kuddusi Okkır'ın yaşadıkları...
Kuddusi Okkır... İlk kumpa şehidi...

Ergenekon soruşturması kapsamında 20 Haziran 2007'de gözaltına alınıp, 4 gün sonra, 24 Haziran 2007'de tutuklandı.

Ergenekon örgütünün gizli kasası olmakla suçlanıyordu. Diğer tutuklular gibi, Tekirdağ F tipi cezaevine konuldu.

Ancak kötü cezaevi koşulları ve haksız suçlamalar Okkır'ın vücuduna hızla zarar verdi. Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde akciğer kanseri, beyin ve kemik metastasına yakalanan Okkır, aylarca hakimlerden tahliye kararı bekledi.

Tahliye kararı çıkmadığı gibi, tedavi için yeterli hastanelere de sevk edilmedi.

Okkır, ölümünden sadece 5 gün önce, 1 Temmuz 2008'de çıkabildi cezaevinden. Kuddusi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır bu kararı, “ölüme tahliye” olarak değerlendirdi.

Kuddusi Okkır'ın adı tarihe Ergenekon kumpasının ilk şehidi olarak geçti. Okkır, neyle suçlandığını bilmeden, henüz soruşturmanın iddianamesini bile göremeden hayata gözlerini yummuştu.

Aradan geçen 7 yıl sonunda Ergenekon kumpası çöktü. Tüm tutuklular tahliye edildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

EROL ÖLMEZ :

şehi̇t kuddi̇si̇ okkir abi̇me rahmet di̇li̇yorum mekani cennet ruhu şad olsun ve ayni koğuşta bakimini severek yaptiğim abi̇me benden yana tüm haklarim helal olsun huzurla uyusun şehi̇t kuddi̇si̇ okkir abi̇m./ ami̇n.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar