banner864

Ergenekon ne olacak? 20 Mart 2014, 17:37

Ergenekon Mahkemesi, yasaları çiğnemekte ısrar ediyor. Özel mahkemeleri kaldıran yasanın yürürlüğe girmesinin üzerinden 15 gün geçti ancak gerekçeli karar henüz açıklanmadı.
Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, bir kez daha suç işledi.

Özel mahkemeleri kaldıran yasayla birlikte 15 günlük süre verilen Ergenekon Mahkemesi, gerekçeli kararını tamamlamadı.

6 Mart'ta Resmi Gazete'de yayınlanan yasayla Ergenekon Mahkemesi'ne verilen süre bugün doldu.

Mahkeme kaleminden avukatlara yapılan açıklamada, gerekçeli kararın yazımının tamamlanmadığı bilgisi verildi. Akşam saatlerinde ise Ergenekon Mahkemesi'nin bir ay ek süre istediği bilgisi ajanslara düştü.

Peki, bugünden sonra ne olacak?

Ulusal Kanal'a bilgi veren hukukçular, gerekçeli kararı 8 aydır yazmayan Ergenekon Mahkemesi'nin yeni bir suç işlediğine dikkat çekti. Hukukçular, Ergenekon Mahkemesi'nin dosyayı 5 Ağustos'ta açıklanan kısa karar ile birlikte Yargıtay'a göndermesi gerektiğini belirtti.

Hukukçular, Yargıtay Başsavcılığı'nın "gerekçeli karar" bulunmaması nedeniyle usulden bozma talep edeceğini ifade etti. Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nin ise aynı gerekçeyle bozma kararı vererek, dosyayı normal ağır ceza mahkemesine gönderilmesi bekleniyor. Burada ise yeni baştan yargılama yapılabileceği kaydediliyor.

Ergenekon Hakimleri Hasan Hüseyin Özese, Sedat Sami Haşıloğlu ve Hüsnü Çalmuk hakkında, gerekçeli kararı yazmadıkları gerekçesiyle inceleme başlatılmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

ergenekonda, kime, niye, neden ceza verdiğini bilmeyen, sadece verilen emirleri yerine getiren özel görevli mahkeme şimdi dipsiz kuyuda çırpınıyor. daha bunlar iyi günleri

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar