banner864

Ergenekon operasyonun şifresi çözüldü 28 Mart 2014, 19:06

İşçi Partisi'ne Mart 2008 tarihinde yapılan Ergenekon operasyonun şifresi çözüldü. Bu süreç aynı zamanda tertip davaların da nasıl kurgulandığını tartışmasız şekilde açığa çıkardı. İşçi Partisi'ne ilk operasyon Şubat ayında planlanmıştı ancak Orhan Aykut'un Yargıtay Başsavcısı'na yazdığı mektupla ertelenmek zorunda kaldı. Tertip açığa çıkınca Fethullahçı örgütlenme İşçi Partisi için Mart ayında yeniden düğmeye bastı.

Ergenekon operasyonun şifresi çözüldü paylaşan: ulusalkanal
Orhan Aykut, İşçi Partisi'ne Mart 2008'de yapılan Ergenekon tertibinden Ocak ayında haberdar olduğunu böyle açıkladı. Aykut'un anlattıkları tertip planlama mekanizmalarını bütün çıplaklığıyla açığa çıkardı.

Aykut'un Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya yazdığı mektup, tertibin bir süre ertelenmesine yol açtı.

Bugün TV'ye açıklama yapan Fethullahçı Ali Fuat Yılmazer de İşçi Partisi'ne operasyonun ilk planlandığı anda yapılamadığını anlatmıştı.

Orhan Aykut'un, Yılmazer'in itiraf ettiği dönemi yakından bildiği ortaya çıkıyor.

Aykut'un mektubu Yargıtay Başsavcılığı'na göndermesi de anlamlı. Yılmazer'in AKP Kapatma Davası'nı engellemek için İşçi Partisi'ne operasyon yapmasıyla, Aykut'un açıklamaları örtüşüyor.

İki açıklama birleştirildiğinde yeniden yargılamayla ilgili kanıtlara bir yenisi eklendi.

Haber: Emrah Taştan
Kamera: Bülent Ünal

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

işçi partisi ve türk silahlı kuvvetlerine kumpasın itirafı. şimdi tüm kumpas davaları mağdurları özgürlüklerine kavuşmalıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar