banner864

Ergenekon tutuklusu yurtseverlerin koruma tedbirleri kaldırdı 02 Mart 2014, 21:30

İstanbul Valiliği Ergenekon tutuklusu yurtseverlerin koruma tedbirlerini kaldırdı. Valiliğin kararına göre yurtsevelerin tahliyesi halinde koruma tedbiri verilip verilmeyeceği yeniden değerlendirilecek. 7 yıldır Silivri'de tutsak olan İşçi Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek'in koruma tedbiri her yıl yenileniyordu.
 Tutuklu yurtseverlerin koruma tedbirleri kaldırıldı.

İstanbul Valiliği'nin 31 Ocak'ta aldığı karar 13 Şubat'ta Silivri Cezaevi Müdürlüğü'ne yazılan yazıyla Ergenekon tutuklularına bildirildi.

Yazıda "İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Kemal Alemdaroğlu ve Gazeteci Tuncay Özkan'ın koruma tebdirleri valilik oluru ile kaldırıldığı" vurgulandı.

İl Koruma komisyonun 16 Ocak'ta aldıpı karar göre yurtsevlerin tahliyesi durumunda koruma tedbiri alınıp alınmayacağı yeniden değerlendirilecek.

7 yıldır Silivri'de tutsak olan Perinçek'in ve diğer tutsak yurtsevlerin koruma tedbiri her yıl valilik tarafından yenileniyordu.

Haber: Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ilke :

yurtseverlik kavramı hukumete ve gercek yurdunu seven kişilere göre ayrılıyor suanda silivri zindanlarında yatan aydınlar gercek yurtseverler bu ulkenin butunlugu için calışmış kişilerdir ama gece yarıları cıkartılan demokratiklesme paketleri adı altındaki oyunlar cocouk katıllerinin imralı canısının siyaset ve ulke bölunmesine meydan vermekte yurtseverlik hiç bukadar göreceli bir kavram haline gelmemişti

fahrettin :

ülkedeki hırsızları koruma altına alan akp hükümeti ülkenin milliyetçi evlatlarına baş düşman oldu.....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar