banner864

Ergenekon'un ilk tutsağı Mehmet Demirtaş Ulusal Kanal yayınına katıldı 17 Mart 2014, 21:16

Ergenekon davasında en fazla tutuklu kalan Mehmet Demirtaş 7 yıl sonra ilk kez Ulusal Kanal'a konuştu. Tertibin hedefinin Türk Milleti'ni olduğunu belirten Demirtaş, " bu savaşı Türk Milleti kazanacak" dedi.

Ergenekon'un ilk tutsağı Ulusal Kanal yayınına... paylaşan: ulusalkanal
Türk Milleti'nin yıktığı Silivri duvarlarından özgürlüğüne kavuşan Mehmet Demirtaş, 7 yıl süren tutsaklığın ardından Ulusal Kanal canlı yayınına katıldı.

Mehmet Demirtaş, Ergenekon'un ilk tutsaklarından. Demirtaş, 6 ay önce taşındığı Ümraniye'deki gecekondunun çatısında bulunduğu iddia edilen bombalar nedeniyle, üstelik kendi yeğeni tarafından ihbar edilerek tutsak alınmıştı. Demirtaş tertibin aslında bir savaş olduğunu belirtti.

Demirtaş, kendi uğradığı tertibin asıl hedefinin Emekli Albay Muzaffer Tekin olduğunu söyledi.

Ergenekon kumpasında hedefinde askerler ve yurtseverler olduğunu ifade eden Demirtaş, amacın Türkiye'nin bölünmesi olduğunu belirtti.

Demirtaş, Türk Milleti'nin tertibi çökerttiğini vurguladı. Demirtaş, Sonuna kadar tertiplerle mücadele edeceğini söyledi

Daha önce AKP'ye oy verdiğini söyleyen Demirtaş, cezaevinde neden İşçi Partili olduğunu açıkladı.

Demirtaş, yarıda bıraktığı liseyi cezaevinde tamamlayarak üniversite ön lisans'a programına kayıt oldu. Seçtiği bölüm de Adalet Meslek Okulu...

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

yolun acik olsun ulusal kanal iyiki varsiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar