banner864

Ergün Atalay: Milli davada Doğu Perinçek'in yanındayız! 23 Ocak 2015, 17:31

İşçi ve memur cephesi de “Doğu Perinçek'in yanındayız” dedi. Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay tüm kurum ve kuruluşların Perinçek'e destek vermesini istedi. Atalay, “Üzerimize düşen ne varsa yapacağız” diye konuştu. Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da “AİHM önceki kararında ısrar etmelidir” ifadesini kullandı.

Milli davada Doğu Perinçek'in yanındayız! paylaşan: ulusalkanal
AİHM'deki Perinçek-İsviçre davasını işçi sınıfı yakından takip ediyor. Türk-İş, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'e “yanındayız” mesajını iletti.

Ulusal kanal'a konuşan Türk İş Genel Başkanı Ergun Atalay, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek’in davasının Türkiye'nin meselesi olduğunu kaydetti.
"Sağ olsun eline sağlık Doğu Perinçek bununla ilgili uzun yıllar emek sarf etti gayret sarf etti. Şimdi zannediyorum son noktaya gelindi. Bu Doğu Perinçek’in dışına çıktı bu iş. Bu iş Türkiye’nin meselesi oldu diye düşünüyorum ben."

Atalay, herkesin Perinçek-İsviçre davasına katkı sağlaması gerektiğini belirtti.
"Türkiye’deki bu ülkedeki herkes bu meseleye katkı sağlamak mecburiyetinde. Biz de Türk iş olarak yıllardır bu meseleleri en ince detayına kadar bu meselelerin takipçisi olmaya gayret sarf ediyoruz."

Davanın Türkiye lehine sonuçlanacağına inandığını vurgulayan Türk İş Genel Başkanı, "Sendika olarak desteğimiz sonsuz" dedi.
"Doğu beye onun arkadaşlarına iyi bir neticeyle ülkemize dönmelerini temenni ediyoruz. Üzerimize düşecek ne varsa Türk-İş topluluğu olarak yerine zevkle getirmeye hazırız. Bu dava Türkiye’nin lehine sonuçlanması gerekiyor. Temennimiz arzumuz o çünkü, bu konuda haklıyız."

İşçi kesiminin yanı sıra memur kesiminden de Perinçek’e destek geldi. Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Perinçek'e İsviçre 'de verilen ceza hukuk dışıdır. Kendisi doğruları söylemiştir. AİHM vereceği kararla tarihi gerçekleri tescil etmelidir” diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar