banner864

Ermeni tasarısı kabul edildi! 10 Nisan 2014, 23:28

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, gündemine aldığı Ermeni soykırımı karar tasarısını oy çokluğuyla kabul etti.
Dış İlişkiler Komitesi'nde oylanan tasarıya 12 olumlu, 5 olumsuz 1 de çekimser oy çıktı. Tasarının Kongre sürecinden geçmesi için yarın tatile girecek olan Senato Genel Kurulu'nda ele alınması gerekiyor. Karar tasarısının ABD Kongresi'ndeki yasalaşma sürecini tamamlaması için Senato Genel Kurulu'nda oylanması gerekiyor. Yarın mesai bitiminden başlayıp 28 Nisan'a kadar tatile girecek senatoda görüşebilmesi için bir günlük süre var.
Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)

Yorumlar

Işık Dikicigil :

aym'nin twitter ile ilgili kararına saygı duymadığını ve kararın gayrı milli olduğunu söyleyen başbakan ve korosu, abd senatosu dış ilişkiler komisyonunun ermeni tasarısı ile ilgili kararını bakalım milli mi bulacaklar, yoksa bu kara gayrı millidir saygı duymuyorum diyebilecekler mi ? tepkilerini bekliyoruz. herhalde attıkları taş kargaları ürkütmeyecek.

Yanlış :

Eğer bu tasarıyı amerika tamamen yasallaştırırsa karşılığını bulmalı. Ama tabi bizim ülkede kafası biraz çalışan siyasetçi kaldıysa hemen Türklere bizzat Ermeniler tarafından yapılan belgeli ve delilli bir şekilde Türk soykırımını meclisten geçirmeliler. Madem öyle Ermenilerin Türk köylerinde yaptığı yüzlerce cinayeti ve soykırımı dünya ya tanıtalım. Belge belge devlet arşivlerinde herşey mevcut ve herkes kontrol edebilir internet üzerinden.

Candan YILMAZ :

her sene nisanda pisirdikleri bu pilavdan biktik artik. uluslararasi bir yalani senatolarinda konusan bu insanlari kiniyorum... yalani savunan da yalandir, mesrulugu yoktur !!! ama tarihlerine baksinlar ve yuzleri varsa yuzlessinler, dunyanin emperyal canavarlari,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder