Ermenistan'ın Sevr planı! 06 Şubat 2015, 13:15

Ermenistan'da devlet görevlilerinin yanı sıra Diaspora'dan akademisyen ve hukukçuların da katıldığı toplantılarda bir deklarasyon hazırlandı. Geçen hafta Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan'ın da katıldığı son toplantıda okunan deklarasyonda Sevr Antlaşması ve Türkiye'den toprak talebi içeren Wilson'un Tahkim Kararına atıf yapıldı.
AİHM Büyük dairedeki Perinçek - İsviçre davasında hayal kırıklığı yaşayan Ermeni Diasporası ile emperyalist güçler yeni bir yola başvurdu.

Ermenistan devletinin yanı sıra Diaspora'dan akademisyen ve hukukçularda katıldığı toplantılarda bir deklarasyon hazırlandı. O bildiri 29 Ocak'ta yapılan son toplantıda Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan'a okundu.

Bir kopyası Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'ne verilen Diasporanın 2015 deklarasyonunda; Sevr Antlaşması ile Türkiye'den toprak talebi içeren ABD Başkanı Woodrow Wilson'ın Tahkim Kararına atıf yapıldı.

Diasporanın soykırım yalanının 100. yılı kapsamında hazırladığı bildiri 10 maddeden oluşuyor. 2015 ortak deklarasyonunda BM üyesi devletlere çağrıda bulunuyor. Bildiride hak adı altında toprak iadesi, Türkiye'nin sözde soykırımı kabullenmeye zorlanması ve cezalandırılması isteniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar