banner864

'Esas olan AKP'yi kimin yıkacağı' 17 Aralık 2013, 14:14

Hafta sonunu açılışlara katılmak ve partisinin belediye başkanı adaylarını açıklamak için Antalya’da geçiren Başbakan Tayip Erdoğan’ın geçiş güzergâhı üzerinde sıkıyönetim Pazar günü doruğa çıktı.
İşçi Partisi Kepez İlçe binası saatlerce polis tarafından abluka altına alındı ve parti ilçe binasının caddeye bakan cephesi AKP'li Kepez Belediyesine ait 30 metrelik pankartla kapatıldı Tayyip Erdoğan'ın otobüsünün geçtiği yol üzerinde bulunan İlçe binasına "Cumhuriyet'i yıkanları yıkacağız" pankartı asan İşçi Partililer konvoyun geçtiği sırada ellerinde Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları attılar. İşçi Partisinin pankartının geçen araçlar ve Başbakan tarafından görülmesine engel olamayan yüzlerce polisten bir çoğunun İstanbul'dan takviye getirildiği gözlendi.

İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Avukat Bayram Atasoy İl binasında konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. İşçi Partisi'nin AKP iktidarını yıkacak tek örgütlü güç olduğunu kaydeden Bayram Atasoy, müdahalelerin AKP'nin yıkılma korkusunun eseri olduğunu söyledi. Atasoy;"Korkuları boşuna değildir. Tayyip Erdoğan'ın tek korktuğu parti İşçi Partisi'dir. Bunun diğer söyleniş biçimi AKP'yi ancak İşçi Partisi yıkabilir. Dün ve önceki gün Antalya'da, diğer günler Türkiye'nin diğer illerinde yaşanan olaylar bunu göstermiştir. Türkiye'deki BOP eşbaşkanlığının iktidarını yıkacak tek örgütlü güç İşçi Partisi'dir. Bunun dışında başka partilerden umut, iktidar ve AKP'yi yıkmasını beklemek hayaldir, halka ve millete ihanettir. Korksunlar devam etsinler korkmaya. Biz Tayyip Erdoğan nerdeyse İşçi Partililer olarak oradayız.

Anadolu toprakları Tayyip Erdoğanlara, BOP eşbaşkanlığına mezar olacak" diye konuştu.

Dün ve önceki gün Antalya'da yaşanan tarihi gerçekliğin, AKP iktidarının yıkıldığı olduğunu söyleyen Atasoy, "Ancak yıkılan ve büyük suçları olanlar halka saldırır" diye konuştu. Kepez İlçe Örgütünde pazar günü yaşananlarla ilgili konuşan Atasoy, "Kepez Belediyesi, Kepez halkının belediyesidir. Hakan Tütüncü Tayyip Erdoğan'ın militanı değildir, Kepez halkının belediye başkanıdır. Utanmadan sıkılmadan 'İki Ayyaş' dedikleri Yüce Atatürk'ün resmini, Türk Bayrağını bir de Kepez Belediyesi'nin amblemini basmışlar o dev pankarta. Güya cadde süslüyorlar. Kepez İlçe Binasının önündeki perdeyi komite eden kuvvet, Antalya Emniyet Müdürlüğü, AKP'liler değil. Bu gerek Antalya Valiliği'nin gerekse Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün gerekse İstanbul'dan getirtilen, Tayyip militanı çevik kuvvet müdürünün ayıbıdır.

Cumhuriyete karşı büyük suçudur. Bu suç tarihe yazıldı. Bunun hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bir eşiğe geldiğini, bu eşiğin de AKP'nin yıkılması olduğunu belirterek Balyoz ve Ergenekon davalarında ki gerçeklerin ayan beyan ortaya çıktığını ve bu davaların çöktüğünü kaydeden Atasoy, "Esas olan AKP'yi kimin yıkacağıdır. Bizim çağrımız şudur tüm dostlara. Gelin İşçi Partisi'nin etrafında güç birliği yapalım. O milletimizin özlediği Atatürk Cumhuriyeti'ni yeniden inşa edelim. Gelin Atatürk'te birleşelim. Büyük milletimizin büyük geleceğini birlikte inşa edelim. Bunun dışında başka güç odaklarından, başka merkezlerden iktidar aramak, oralardan dayanak ittifak aramak öncelikle o arayan partilerin kendilerine ihanet, daha sonra milletimize ve Cumhuriyetimize ihanettir" diye konuştu.

CHP ve MHP'ye seslenen Atasoy, "Gelin İşçi Partisi'nin etrafında Atatürk'te birleşerek güç birliği yaratalım. Önümüzdeki yerel seçimlerde tüm yerlerimizi AKP ve PKK belasından kurtaralım. Bu tarihsel görevdir. Bu görevden kaçan hem partisine hem de halka ihanet eder. Önümüzdeki süreçte Türkiye Atatürk Cumhuriyeti'nde bir milli hükümetine kavuşacaktır" diye konuştu.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda İşçi Partililer "AKP Halka Hesap Verecek", "Cumhuriyet Değil AKP Yıkılacak", "Fedailer Partisi İşçi Partisi", "Kahrolsun AKP Diktatörlüğü", "Cumhuriyet Devrimi Kazanacak", "Yaşasın Partimiz İşçi Partisi" sloganlarını attı.

Haber: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar