banner864

Eski eşi açıkladı! İşte Baransu'ya haber ve para getiren kişi 28 Mart 2015, 16:07

"Tuncay Opçin, Baransu’ya yayınlaması için belge ve para veriyordu. Baransu, Opçin’le, görüştükten sonra önemli haberler yazıyordu. " Bu açıklamalar "bavulcu" lakabıyla bilinen Mehmet Baransu’nun eski eşinin savcılık ifadesinden. Eski eş Esra Konur, Baransu’nun Gülen Cemaati'ne sonradan girmediğini, F tipinin New York’ta Baransu’ya ev tuttuğunu da anlattı.
"Bavulcu" lakabıyla bilinen Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu’ya haber ve belge getiren kişi deşifre edildi.

Star Gazetesi, Baransu’nun eski eşi Esra Konur’un savcılık ifadelerine ulaştığını açıkladı. Habere göre Konur, ifadesinde Baransu’ya haber ve para getiren kişinin gazeteci Tuncay Opçin olduğunu belirtti.

Baransu’yu, Taraf Gazetesine yerleştiren kişinin de Tuncay Opçin olduğunu belirten Konur, "Boşandığım eşim Baransu’ya, Opçin, yayınlaması için belge ve para veriyordu. Opçin, Baransu’ya belge verdikten sonra Baransu önemli haberler yazıyordu" dedi.

Konur, eski eşi Baransu ve Opçin’in farklı telefon hattından konuştuklarını belirtti. Telefon görüşmelerinin genellikle gece yapıldığını ve Baransu’nun hemen evden ayrılarak görüşmeyi dışarıda yaptığını da söyledi.

Baransu'nun eski eşi Esra Konur, Baransu ve Opçin’in Bugün Gazetesi yakınlarında bir kafede buluştuklarını da aktardı. Opçin’in Baransu’ya ne kadar para verdiğini bilmediğini belirten Konur, boşandıktan sonra eski eşinin araba ve ev aldığını anlattı.

Baransu’nun Gülen Cemaati'ne sonradan girmediğini vurgulayan Konur, F Tipinin kendilerine New York’ta bir ev tuttuğunu da ifadelerine ekledi

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar