banner864

Eskişehir'de doktor çiftin kızının cesedi bulundu 14 Mart 2015, 15:39

ESKİŞEHİR'de doktor olan Serpil ve Reyhan Pütün çiftinin kızları 34 yaşındaki Erinç Pütün'ün sokak köpekleri tarafından parçalandığı sanılan cesedi boş arazide bulundu.

Soruşturma başlatan polis, Pütün'ün sokak köpeklerinin saldırısında öldüğü ihtimali üzerinde duruyor.

Batıkent Mahallesi Binay Sokak'taki villa tipi evlerin karşısındaki boş arazide köpeklerin bir kadın cesedi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polislerin yaptığı araştırmada ölen kişinin, daha önce Tabip Odası Başkanlığı görevinde bulunan beyin cerrahı Op. Dr. Reyhan Pütün ile göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin bekar kızları Erinç Pütün olduğunu belirledi. Erinç Pütün'ün sırt çantası da cesedin yaklaşık 500 metre ilerisindeki boş arazide bulundu. 

Polisler hem cesedin hem de çantanın olduğu yerde köpeklerin ayak izlerinin bulunduğunu, Erinç Pütün'ün sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ölmüş ihtimalinin ağır bastığını söyledi. Hayvan sever bir kişi olan Erinç Pütün'ün, zaman zaman bu bölgeye giderek, sokak köpeklerine yiyecek verdiği belirtildi.

Eskişehir'de ünlü beyin cerrahı Op. Dr. Reyhan Pütün ile göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin kızı Erinç Pütün'ün cesedi, otopsi için Eskişehir Osmangazi üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Erinç Pütün adlı kadının ölümüyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada ceset üzerinde ateşli silah ya da kesici alet izinin olmadığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi: "14.03.2015 günü sabah saatlerinde Batıkent mahallesinde boş bir arsa içerisinde bulunan cesedin 1980 doğumlu E.P isimli kadına ait olduğu, ceset üzerinde yapılan ilk inceleme neticesi herhangi bir ateşli silah veya kesici alet yaralanması tespit edilmediği, ölümün başıboş sokak köpeklerinin saldırması neticesi gerçekleştiği değerlendirilmekle birlikte, Konu hakkındaki soruşturma devam etmektedir." (DHA)

Yorumlar

derya :

hayvan severleri korkutmak ve caydırmak için çirkin bi iftira kesinlikle böyle birşey olmaz köpekleri tanıyanlarda bunu çok iyi bilir

Hamiyet Sahin :

bu olay bana ''Antalya da 2005 nisan ayında bir cinayete kurban giden Meryem Altun un olumunu hatırlattı.Meryem Altun ormanlık arazide sahipsiz hayvanları besleyen bir hayvan severdi.Hayvanları beslediği bir gün ormanda ölüsü bulunmuştu.Ancak ölümü köpeklerden değildi.Para yada cinselde değildi.Bildiğimiz kadar ilede hala aydınlatılamadı.

Dilek Atik :

basına baska birsey gelmiştir, çok üzüldüm. beslediği kopekler hayatta boyle birsey yapmaz. hemen görüntüye bakıp yorum yapmak yanlış. kopekler bir lokma yiyecek gelsin diye yol gözlerler, mümklün değil. Allah rahmet eylesin, ne iyi insanmış.....

ilkay yörük :

hayvanlar tarafından böyle birşey mümkün degil konun daha derin araştırılması

emel ışıtan :

sokak köpekleri beslemeye gelen birini ilk kez bile gitmis olsa birak parçalamayı, saldırmazlar. zaten ilk gidisi değilmis. hayvanları beslemeye gitmis tabii ki hayvanların ayak izleri olacak orada... kesinlikle baska bir durum var, köpekleri de örtbas için kullanıyorlar.

huri cengiz :

Allah rahmet eylesin ama asla köpekler kendisini besleyen insan bırakın saldrımayı ilk kez gördügü ve elinde mama olan bir insana asla saldırmaz.70 yaşındaki annem yollarda tek başına dururu ve hiç tanımadıgı sokak köpeklerine mama verir .ben kendimde yollarda besleme yapıyorum ve daha hiç bir sokak köpeginin hır yapdıgan denk gelmedim.lütfen olayın araşdrımasını derinleşdriniz.

misafir :

bana pek inandırıcı gelmedi

CİHAN :

köpeklerin saldirmasi ve parçalamasi mümkün değil..fitratlarina ters..onlar besleyicilerini tanirlar..yollarini gözlerler, sevgilerini nasil belli edeceklerini şaşirirlar..zaten ürkek ve korkaktirlar.kizin başina ne geldi bilinmez.iki ayakli bir yaratik olabilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar