Eşkıyayı Meclis'e sokma planını bozuyoruz 03 Haziran 2015, 10:52

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Trabzon mitingi öncesinde Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı basın açıklaması ile eşkıyayı Meclis’e sokma planına dair bilgiler paylaştı
Hakkarimizin Yüksekovasında Türk Bayrağı’yla miting yapan tek partiyiz. Amerikan planını bozduk. Amerikan planına göre Türkiyemizin Güneydoğu illerinde Türk Bayrağı yasak. AKP yönetimine göre de yasak, PKK zaten Türk bayrağına düşman. Bir polis memuru dün bize “Mitinginizde Türk Bayrağı açacakmışşsınız, emniyetten izin aldınız mı?” diye sordu. Bu bir Yüksekova olgusu ve orada Vatan Partisi, Türk Bayrağı’yla miting yapan tek partidir. Trabzon, Artvin, Edirne neyse bizim için Yüksekova da odur. Amerikan yasağını çiğnediğimiz için boğuşa boğuşa o mitingi yapabildik ve sonuçları da son derece tarihi önemdedir.

TABANCALI İSTİFA
Mitingimizden sonra Hakkari 1. Sıra adayımız Namık Ereli kardeşimizi silahla zorbalıkla tehdit ederek, mitingden yarım saat sonra istifa ettirip HDP’ye üye yapıyorlar.Öğreniyoruz silah zoruyla istifa ettiriliyor. Zaten 15, 20 gündür Namık Ereli arkadaşımız; “PKK’lılar beni tehdit ediyor, halk mahkemesine geleceksin seni yargılayacağız, kurşuna dizileceksin, ailen burada barınamayacak istifa et” şeklinde sürekli tehditler aldığını söylüyordu.

HDP’YE VERİLEN OYLAR TERÖRE VERİLEN OYLARDIR
Buradan şu soruyu milletimize soruyorum; Eşkiyayı silahla tehdit eden teröristi nasıl meclise sokacaksınız? HDP’yi el birliğiyle kucaklayarak önümüzde sistemin merkezine oturtmak isteyenleri buradan protesto ediyorum. Bir terör örgütünü siyasetin merkezine oturtuyorsunuz. Önümüzdeki dönemde Meclis’in merkezine oturtuyorsunuz. PKK’yı Meclis’e Amerika taşıyor. Amerika önümüzde kurulacak hükümetin Türk Milleti’ni Anayasa’dan çıkarması için, özerkliğin gelmesi için, Kemal Derviş’in sisteminin gaddarca sürdürülmesi için PKK’yı Meclis’e sokuyor. Ve kurulacak AKP CHP hükümetini desteklemede de PKK’ya özel görev veriyor. Bazı gafil aydınlarımıza soruyorum: Kimi Meclis’e sokuyorsunuz? Çarşıları yakanı, haraç toplayanı, yol keseni, Atatürk’ün heykelini tekmeleyeni, bayrak yakanı Meclis’e sokuyorsunuz. Bu nasıl oluyor? Bir terör örgütü nasıl sistem tarafından siyasetin merkezine oturtuluyor. Bütün Miletimizi uyarıyorum; HDP’ye verilen oylar teröre verilen oylardır! Dayayacaksın tabancayı şakağına, istifa et diyeceksin, böyle seçim olur mu? Kaldı ki bu istifa geçersiz.

YÜKSEKOVA’DA TÜRK BAYRAĞI’YLA MİTİNG YAPTIK MİLLETİMİZE ARMAĞAN OLSUN
Türk Bayrağı dalgalandı ya, Yüksekova’da onu nasıl silecekler, beceremediler önleyemediler. Zor kullanmak yalnız PKK’nın bizim adayımıza silah dayatması değil. Miting yerimiz şehrin içinde olan top sahasıydı. Miting günü bir tebligatla resmi olan miting yerimiz şehrin 6-7 km uzağında stadyuma alındı. Miting yaptığımız yerden tek bir ev görünmüyordu. İnsanlar gelmesin diye şehrin uzağında bir alan verildi. O da yetmedi, insanlar gelmesin diye barikatlar çekildi. Eskiden Milli Eğitim Bakanı, Muarif Nazırı varmış; “Okullar olmasa eğitim ne güzel idare edilir” diyormuş, şimdi Yüksekova Kaymakamlığı da diyor ki, “Mitinge katılımı önleyelim ne güzel güvenlik olur.” Bu mitingi yapana kadar uçaklarımızı kaldırtmadılar, AKP hükümeti bir yandan PKK bir yandan engellemeye çalıştı. Edirne, İstanbul, İzmir, Ankara Yüksekova’yla kucaklaşsın diye 3 uçak tuttuk. Miting 2 gün kala antlaşmalar iptal edildi. Biz dediğimizi yaptık. Hükümetin engellerine, PKK’nın şiddetine, tehditlerine rağmen Yüksekova’da Türk Bayrağı’yla mitingimizi yaptık. Bu da Türk Milleti’ne armağan olsun.
Kaymakam, Hakkari Valisi bize “Buraya gelmeyin, can güvenliğinizi sağlayamayız” dedi, onlara sizin güvenlik sağlamanıza ihtiyacımız yok geliyoruz, kendi güvenliğimizi sağlarız dedik. Şimdi hepsi hakkında suç duyurusu yapıyoruz. Can güvenliği sağlayamayız diyen bir Vali, mitingimizi şehir dışına taşıyan bir Kaymakam, Türk Bayrağı için izin aldınız mı diyen bir emniyet. Türkiye yi bölmek için Amerikan planı içinde AKP de PKK da el ele vermiş rolünü yerine getiriyor.


 VATAN PARTİSİ PLANI BOZUYOR
Oradaki halkımız bize şunu söylüyor. Burada seçim güvenliği yok, gizli oy ilkesi uygulanmıyor. Burada oylar açık veriliyor, herkesin ortasında pusulanı veriyor, PKK’nın yasal uzantısı HDP’ye oy basılıyor. Böyle olmasa orada HDP yüzde 2 - 3 ten fazla oy alamaz. Türkiye’de seçim güvenliği hem AKP hem PKK tarafından ortadan kaldırılıyor. Türkiye bu koşullarda seçime gitmektedir. Bir silahlı terör örgütü Meclis’e sokulmak isteniyor. PKK, Amerika’nın stratejik piyonudur. ABD açıkça söylüyor, ABD yayın organlarını izleyenler bunu rahat bir şekilde saptarlar. ABD diyorki; “Benim Ortadoğu’daki müttefikim PKK ve Barzani”. PKK da şunu biliyor; ABD silahlı kuvvetleri geldi, Irak’ı işgal etti ve Barzanistan’ı kurdu. Amerikan silahlı kuvvetleriyle kurulan sözüm ona Kürdistan yani ikinci İsrail olacaktır. PKK bu modeli benimsedi ve Türkiye’de Amerika’nın nüfuzuyla Türkiye’yi bölme planını yürütüyor. Bizim Yüksekova’da Türk bayrağı dalgalandırmamıza karşı bu nefret işte bu yüzden. Biz Vatan Partisi olarak o planı bozuyoruz.


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar