Eşyaları tutukladılar! 13 Ocak 2014, 23:04

Erzincan Ergenekon tertibi gizli tanıklarını tehdit iddiasıyla açılan ikinci davada duyanları güldüren bir skandal ortaya çıktı. Albay Murat Yılmaz'ın kullandığı Merkez Komutanlığı'ndaki odaların askeri savcılık tarafından mühürlendiği ve üç yıldır hiç açılmadığı ortaya çıktı. Odalardaki eşyaları özgürlüğüne kavuşturan karar ise bugün geldi.
 Erzincan Ergenekon tertibi kapsamında açılan ikinci davada mühürlü oda komedisi yaşandı. Güldüren olayı Albay Murat Yılmaz duruşmada gündeme getirdi.

Erzincan'da yaşanan olayın hikayesi ilginçti. Merkez Komutanlığı'nda yetkisiz arama yapmak isteyen özel görevli savcıya engel olunmuş ve odalar askeri savcılık tarafından mühürlenmişti. Aradan zaman geçince olay unutuldu. Albay Yılmaz'ın kullanımındaki üç oda mühürlü kaldı.

Bu üç odada, Albay Yılmaz'a ait iki tabanca, kişisel eşyalar, askeri belgeler ve astsubayların özlük dosyaları bulunuyordu. Kilit vuruldu, tutuklama teröründen eşyalar da nasibini aldı. Tayini çıkan personel gitti, özlük dosyaları ise Erzincan'da kaldı.

Yılmaz'ın konuşması dinleyenleri güldürdü. O ise ciddiydi. Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde beyanda bulunan Yılmaz, "Odalar açılıp incelenebilir. Suçsuz olduğumu bildiğim için mührü bozmadık" diye konuştu.

Mahkeme, 3 yıl tutukluluğun makul süreyi aştığını düşünülmüş olacak ki, eşyalara tahliye kararı çıktı. Mahkeme, üç yıl sonra odaların açılmasına ve eşyaların Albay Murat Yılmaz'a teslim edilmesine karar verdi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar