Evren ile boy boy poz verenler seçim öncesi darbe karşıtlığı propagandası yaptı 11 Mayıs 2015, 21:32

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren ile boy boy poz veren hükümet, seçim öncesi "darbe karşıtlığı" propagandası yapmaya başladı. Başbakanlık kaynakları hükümet kanadından kimsenin Kenan Evren'in cenaze törenine katılmayacağı bilgisini sızdırdı
Kimi zaman bir açılış töreninde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kimi zaman bir cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan... Bazen de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül poz verdi 12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren ile. Objektiflere yansıyan kareler oldukça samimiydi. Ta ki Kenan Evren'in ölümüne kadar.

Evren'in ölümüyle ilgili hükümet kanadından gelecek açıklamalar ve cenaze törenine katılım olup olmayacağı en çok tartışılan konulardan biri oldu.

İlk açıklamayı Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç yaptı. Zira geçmişte birlikte açılışlara katıldığı Evren'i tanıyan isimlerden biriydi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyordu. Ancak şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile AKP'li Hüseyin Çelik de Evren üzerinden tartışma havası yarattı. Cevdet Yılmaz'ın "Ölünün arkasından kötü konuşulmaz" sözlerine Çelik Twitter'dan yanıt verdi. "Bu mantığa göre Ebu Cehil'in, Hitler'in, Stalin'in, Pinochet'in ardından da konuşulmaz" dedi.

Evren ile boy boy poz verenler seçim öncesi... paylaşan: ulusalkanal
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar