banner864

Eylem dönüşümlü sürüyor 05 Haziran 2014, 16:15

Türkiye'nin gündemine oturan Diyarbakır'lı anaların eylemi 18'inci gününde. Kimi, eyleme Antalya'dan, kimi de Bitlis'ten katıldı. Aileler sabahın erken saatlerinde çadıra gidiyor, hava kararana kadar evlatlarının fotoğrafıyla bekliyor. Eylemin sözcüsü Erhan Eren Ulusal Kanal'a konuştu "analar evlatlarını kirli savaşın kurbanı etmek istemiyor" dedi.

EYLEM 18'İNCİ GÜNÜNDE paylaşan: ulusalkanal
Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin cadde ortasındaki eylemi sürüyor. Onların acıları ortak, hepsinin oğlu ya da kızı dağa kaçırıldı. Ancak, ailelerin arkasında acı dolu hikayeler var.

19 Mayıs'tan beri süren eylemin sözcüsü Erhan Eren Ulusal Kanal'a konuştu. Erhan Eren'in kardeşi de dağa kaçırıldı. Eylemin ilk gününden beri mücadele ediyor. Kardeşinin geleceği günü dört gözle bekliyor.

3 aile ile başlayan eylemdeki ailelerin sayısı yüzün üzerine çıktı. Kimi kilometrelerce yolu aşıp eyleme katıldı. Manisa, Antalya, Mersin, Muş, Erzurum, Ardahan ve Bitlis,... Hepsi aynı amaç için birleşti.

Eylem dönüşümlü olarak sürüyor. Parası biten köyüne gidiyor. Evinde yoğurt süt ne varsa satıyor ve tekrar eyleme katılıyor.

Bazı annelerin gözyaşı hiç dinmiyor. Çünkü biricik oğlu sara hastası. Düşündükçe endişeleniyor, korkuyor.

Haber: İlyas Gümrükçü
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar