F-16'lar Suriye sınırına gönderildi! 22 Şubat 2015, 13:22

GENELKURMAY Başkanlığı, Suriye'ye ait bir uçağın Türkiye sınırına yaklaşması üzerine F-16 uçaklarının bölgeye gönderildiğini bildirdi.
Cumartesi sabah saatlerinde yaşanan olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İncirlik'ten saat 09.27'de kalkış yaparak Hatay- Osmaniye- Gaziantep bölgesinde hava muharebe devriye görevi icra eden 2 F-16 uçağımız, Suriye'ye ait bir adet SU-24 uçağının, Hatay Karbeyaz güneyinde sınırımıza yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirilmiş, ancak Suriye'ye ait söz konusu hava aracı sınırımıza 2.3 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaşmıştır. 2 F-16 uçağımız, hava devriye görevini saat 11.52'de tamamlayarak görevi bir sonraki 2 F-16'ya devretmiştir. 6 F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edilmiştir." (DHA) 

Yorumlar

Tanhu KAGAN :

siz topragi birakip kactiktan sonra ucaklarla gozdagi verseniz ne olur ki!

Şahsine çiftçi :

bunlar akp hükümetinin seçim yatırımıdır sadece ortalık karışırmış .kimin umrunda ki önemli olan akp hükümeti için seçimde oy toplasın .şimdi rte davutoğlu sahnelerde halkı kandıracaklar yine nara atacaklar mühim olan bu .anı düşünüyorlar sonrasını değil .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar