banner864

F-Tipi artık ''tehdit'' 02 Ocak 2015, 18:54

F tipi örgüt, Nisan ayında Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne tehdit olarak giriyor. Son MGK toplantısında kararlaştırılan konuyla iligli MGK Genel Sekreterliği yazışmalara başladı. F tipi örütün tehdit olarak birinci sıraya çekileceği belgenin taslak çalışmaları tamamlandıktan sonra Bakanlar Kurulu'nun onayına sunulacak.

F-Tipi artık ''tehdit'' paylaşan: ulusalkanal
Ak Saray'da yapılan ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısında F tipi örgütle ilgili karar çıktı. Örgüt, "Paralel yapılanmalar" ve "illegal oluşumlar" başlığıyla Nisan ayında Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne girecek. Örgüt, tehdit olarak birinci sıraya çekilecek.

HaberTürk gazetesinin haberine göre; MGK'da örgütün Kırmızı Kitap olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne girmesi konusunda hükümete tavsiyede bulunulması kararı alındı.

Toplantında, belgeye girecek tanım da "Milli iradenin tecellisini engelleyecek her türlü faaliyet" olarak belirlendi.

Konuyla ilgili MGK Genel Sekreterliği de Kırmızı Kitap'ın hazırlanamasına katkı sağlayabilecek tüm kurumlarla yazışmalara başladı. 

F tipi örgütün tehdit olarak yer alacağı belge nisan ayında yenilenecek. Taslak çalışmalar bittikten sonra da Bakanlar Kurulu'nun onayına sunulacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar