banner864

F tipi bu sefer güldürdü! 26 Haziran 2015, 14:29

Tavandaki yangın alarmını dinleme cihazı zanneden emniyet müdürü koğuşu birbirine kattı. ‘Bu işleri yıllardır yapıyorum iyi bilirim’ diyen emniyetçi özür dilemek zorunda kaldı
 F tipi örgüt soruşturmaları kapsamında Silivri cezaevinde tutuklu bulunan bir emniyet müdürü, yangın alarmının dinleme cihazı olduğunu iddia ederek koğuşu birbirine kattı.

Olay Silivri 1 Nolu Cezaevi’nde yaşandı. Aydınlık’ın ulaştığı bilgiye göre emniyet müdürü koğuşunun tavanında bulunan yangın alarmının gizli kamera ve dinleme cihazı olduğunu öne sürdü.
Koğuş içinde bağırmaya başlayan emniyet müdürü kendini sakinleştirmek isteyen memurlarla da tartıştı. Görevlilerin cihazın yangın alarmı olduğunu söylemesine rağmen emniyet müdürü ısrarını sürdürdü. Olay büyüyünce koğuşa cezaevi yöneticisi geldi.

‘YILLARDIR BU İŞİ YAPIYORUM’
Tavanda bulunan cihazın duman ve yangına karşı uyarı veren bir alarm olduğunu anlatmaya çalışan cezaevi yöneticisi de emniyet müdürünü ikna edemedi. Cihazın sökülmesini isteyen emniyetçilerin cezaevi yöneticisine “Bu izleme ve dinleme cihazı bizi takip ediyorsunuz. Her şeyi kaydediyorsunuz bu suçtur. Ben yıllardır bu işi yapıyorum nasıl izlenip, dinlenildiğini iyi bilirim” diyerek bağırmaya başladı.

Bunun üzerine cezaevi yöneticisi ikna edemediği Emniyet Müdürüne, “Evet sizin bu işi iyi yaptığınızı biliyoruz. Bu yüzden buradasınız” sözleriyle yanıt verdi.
Cezaevi yöneticisi bu sözlerin ardından “Bu cihazı şimdi sizin önünüzde sökeceğiz ve siz de kontrol edeceksiniz. Eğer kamera veya dinleme cihazı varsa hemen tutanak tutarız. Yoksa bizden özür dileyeceksiniz” dedi. Ardından cihaz söküldü ve kontrol edildi. Ancak cihazın F tipi polis müdürünün iddia ettiği gibi kamera değil alarm olduğu anlaşıldı.

Emniyet Müdürü bunun üzerine cezaevi yönetiminden özür dilemek zorunda kaldı.

Can Özçelik
Aydınlık
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar