banner864

"F tipi gladyo cinayeti" 21 Ocak 2014, 12:16

Katledilişinin 7'inci yılında Hrant Dink cinayetinin arkasında merkez hala soruşturulmadı. Oysa, İşçi Partisi cinayetin hemen ardından Emniyet içerisinde yuvalanan ekibin rolünü ortaya koymuştu. Polis muhbiri Erhan Tuncel'in açıklamalarıyla da bu merkez apaçık ortaya çıktı. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, Gladyo'nun peşine düşülmediğini belirtti. İlsever, Ergenekon tertibinin de aynı merkez tarafından kurgulandığını hatırlattı.
 Hrant Dink cinayetinin büyük abisi polis muhbiri Erhan Tuncel'in itiraflarıyla cinayetin arkasındaki Fethullahçı gladyo iyice açığa çıktı.

Cinayette rol alan cemaat sicilli kamu görevlileri ise bir türlü soruşturulmadı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Talat Paşa Komitesi Sekreteri Ferit İlsever'in Dink cinayetinin perde arkasını ve neden aydınlatılmadığını Ulusal Kanal'a anlattı.

İlsever Dink'in öldürülmeden 8 ay önce yaptığı bu konuşmaya dikkat çekti.

Dink Suikasti ile Ermeni soykırımı saldırısının aynı merkez tarafından yürütüldüğünü belirten İlsever, Türk Milleti'ne karşı topyekün bir saldırı yürütüldüğünü vurguladı.

İlsever, bugün ihmali tartışılan kamu görevlilerini 7 yıl önce isim isim açıkladıkları hatırlattı.

Kendilerine "Hrant'ın arkadaşları" adını veren grubu eleştiren İlsever, Fethullahçı Gladyo'nun peşine düşülmediğini belirtti.

Ferit İlsever, "Ergenekon tertibinin de aynı merkez tarafından kurgulandığını" söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar