banner864

F tipi imam firarda! 22 Ocak 2015, 12:16

Cemaatin bölge ve il imamları açığa çıkmaya devam ediyor. Sabah Gazetesi Marmara ve İç Anadolu'dan sonra Ege Bölgesi'ndeki F-tipi imamları da isim isim yayımladı. Ege Bölge İmamı Bekir Baz'ın Amerika'ya kaçtığı belirtildi.
 Cemaatin Ege Bölgesi İmamları da açıklandı. Sabah Gazetesi F-tipi örgütün Ege illerindeki imamlarını isim isim yayınladı, listenin tepesinde isim ise Bekir Baz. 
F-tipi örgütün Ege Bölge İmamı olan örgütün 8 ildeki koordinatörlüğünü üstlenen Bekir Baz'ın yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı. Habere göre Baz, Eylül 2014'te Amerika'ya gitti ve bir daha dönmedi.
 
F-tipi örgüt imamları için en can alıcı konu gizlilik. Sosyal medya hesapları, internet siteleri, yazılı ve görsel medyada imamlara ait hiç bir fotoğraf ve bilgiye yer verilmiyor. Örgüt içerisinde kod isim kullanan imamların gerçek kimlikleri alt kadrolardan bile saklanıyor. 

Ege Bölgesinden sorumlu olan ve aynı zamanda İzmir İl İmamlığını yürüten Bekir Baz, Simav Kuşu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü öğretmeni. Haberde Denizli'de Mehmet Boz, Manisa'da Nadir Okşit, Aydın'da Abdülbekir Kalkan, Uşak'ta Mustafa Balcı ve Afyon'da İrfan Bilgin imam olarak görevli. 

Gazete önceki günlerde de Marmara ve İç Anadolu Bölge imamlarını açıkladı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar