banner864

F tipi imamlar açığa çıktı 23 Ocak 2015, 13:42

F tipi örgütün Akdeniz imamları isim isim ortaya çıktı. Sabah gazetesinin haberine göre örgüt, imamları bürokrasi kademelerine gelmek için araç olarak kullandı. Yurtdışı faaliyetlerinde de önemli görevler aldı.
 F tipi örgütün Marmara, İç Anadolu ve Ege imamlarının ardından Akdeniz imamları da isim isim ortaya çıktı. 
Sabah Akdeniz imamlarının isim ve fotoğraflarını yayınladı. Habere göre, Akdeniz imamlarnın çoğu eğitim kurumlarında görevli iken örgüt adına faaliyet yürüttü. Çoğu devletin resmi kurumlarında görevliydi. Görevlerini örgütün bürokrasideki faaliyetleri için kullandı. 

Osmaniye İmamı Enver Şorbacı, Mevlüt Aydoğan İlköğretim Okulu'nda din öğretmeni iken, 2011'de, Osmaniye Eğitim Müdürlüğü AR-GE departmanında görevlendirildi. Habere göre, 1 yıl boyunca okuldaki derslere hç gitmemesine rağmen her ay düzenli olarak bankamatiğe gidip maaşını aldı. 

Konu Meclis'e taşındı. Şorbacı hakkında soruşturma açıldı. 2013'te, öğretmenlikten ve devlet memurluğundan el çektirildi. 

Diğer Akdeniz imamlarının isimleri ise şöyle: Kahramanmaraş İmamı Rüstem Çetinkaya, Isparta imamı Zeki Yağmur, Antalya imamı Hasan Tarık Şen, Burdur imamı Zekai Işık, Hatay imamı İsa Aydın, Mersin imamı Satı Mehmet Güral ve Adana imamı Ömer Ekinci. Habere göre Ekinci,  F tipi örgüt adına Rusya, Afganistan ve Tataristan'daki birçok faaliyetinin ardından 2011'de Adana imamı olarak görevlendirildi. Ekinci'nin belediye ihalelerinin örgüte yakın işadamlarına verilmesi konusunda etkin olduğu belirtiliyor. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar