banner864

F Tipi Kırmızı Kitap'ta 17 Ekim 2014, 14:26

F-Tipi örgütün, kırmızı Kitap olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde "iç tehdit unsuru" olarak yer alacağı öğrenildi. Ay sonunda yapılacak olan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında F Tipi yapılanma, "ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar" arasına alınarak öncelikli tehdit olarak kabul edilecek.
Milli Güvenlik Kurulu'nda gündeme alınacak olan F tipi yapılanmanın niteliği de netleşmeye başladı.

Kırmızı kitap olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde F Tipi örgütün "iç tehdit unsuru" olarak yer alacağı öğrenildi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Milli Güvenlik Kurulu ay sonunda yapacağı toplantıda F Tipi yapılanmayı gündemine alacak.

Toplantıda F Tipi yapılanma "ulusal güvenliği tehdit eden unsurlar" arasına alınıp öncelikli tehdit olarak kabul edilecek.

Kırmızı kitapta cemaat için devlet içinde illegal bir şekilde örgütlenerek devleti ele geçirmeye çalışan unsurlar olarak tanımlancağı belirtiliyor.

Kırmızı Kitap ya da Gizli Anayasa olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi, devletin iç ve dış tehditlerle ilgili algılarını ortaya koyan ve gizlilik derecesi yüksek olarak tanımlanan bir belge. Kırmızı Kitabın içeriği devlet sırrı olduğu için açıklanmıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar